Lajme

Bëhuni gati e vishuni trashë, në këtë ditë pritet të bie bora e radhës në Kosovë

Temperaturat gjatë ditëve të para të këtij viti kanë shënuar rritje, por, në fund të kësaj jave, parashihet të kthehen reshjet e borës dhe i ftohti.

Sipas “Prishtina Weather”, gjatë ditës së enjte do të ketë vranësira, derisa pasdite prishjen edhe reshje shiu, e me rënien e temperaturave reshjet e shiut mund të shndërrohen edhe në borë.

Por, nga dita e premte, reshjet pritet të pushojnë derisa vranësirat do të shpërndahen deri në mbrëmje.