Lajme

Bajrush Morina: A po del “tymi i bardhë” prej Kuvendit të Kosovës sot apo jo?!

Bajrush Morina analist politik ka shkruan se sot do të arrihet marrëveshja ndëmjet Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës.

Ai në rrjetin social Facebook ka thënë se pret që shumë shpejt të dal “tymi i bardh” nga Kuvendi i Kosovës duke nënkuptuar se LVV e LDK gjatë ditës do të merren vesh për bashkëqeverisje.