Lajme

Astrit Gashi: PDK është në rrënjë e korruptuar, vendimi i sotëm, vetëm publicitet

Astrit Gashi

Analisti politik, Astrit Gashi ka reaguar pas vendimit të sotëm të Kadri Veselit, për t’i liruar nga pozita të gjithë zyrtarët e PDK-së që kanë aktakuza.

Gashi në një shënim në Facebook tha se PDK është në rrënjë e korruptuar.

Ai tha se në listën e Këshillit Drejtues, PDK i ka një pjesë të madhe, njerëz të korruptuar.

Shënimi i plotë:

Partia Demokratike e Kosoves eshte ne rrenje e korruptuar dhe e kriminalizuar. Veprimi i sotem i Kadri Veselit, eshte nje mesazh i mire- por vetem i publicitetit. Ai nuk ka per qellim dhe nuk do te rezultoj me dekriminalizimin e kesaj partie.

Ne liste te KD te PDK’se shumicen i ke te korruptuar, ndonese ende nuk kane aktakuze.

Per te pastruar PDK’ne nga krimi duhet te prehen rrenjet e tij- qe gati se eshte e pamundur sepse fatkeqesisht jane bere poaq te thella sa edhe vet partia.

LEXO EDHE:

Kadri Veseli largon nga partia të gjithë zyrtarët me aktakuza


SHIKO EDHE: Mësoni si bëhet testi i COVID-19?