Lajme

Astrit Gashi: Isa Mustafa, s’mund te jetë “kurbani” i vetëm i deklasimit të LDK’së

Gazetari i njohur kosovar Astrit Gashi, ka thënë që në LDK, përveç Isa Mustafës duhet të japin dorëheqje edhe të gjithë nënkryetarët dhe kryesia e partisë pas deklasimit që kanë pësuar në zgjedhje.

Ky është shkrimi i tij.

Isa Mustafa, s’mund te jete “kurbani” i vetem i deklasimit te LDK.

Doreheqja e Isa Mustafes eshte hap i duhur. Por ajo duhet te pasoje menjehere me doreheqjen e nenkryetareve dhe te gjithe kryesise, dhe emerimin e nje kryesie provizore qe do te pergatiste zgjedhet e shpejta dhe te parakoheshme.

LDK duhet te clirohet ne teresi dhe sa me pare nga pushtimi i disa individeve per te cilet pushteti i tyre ka qene me i rendesishem se zeri i qytetarit.
Reforme e thelle dhe e plote!


SHIKO EDHE: Mësoni si bëhet testi i COVID-19?