Lajme

Arrestohen dy persona, dyshohet se dhunuan një 11-vjeçare

Dy persona janë arrestuar nga policia në Ferizaj gjatë ditës së sotme.

Ata dyshohet se e kanë dhunuar një vajzë të moshës 11-vjeçare.

Personat e dyshuar janë të moshës 18 dhe 15 vjeçare.

Ata janë dërguar në mbajtje për 48 përkatësisht 24 orë.

Kështu deklaroi për kryeprokurori i Prokurorisë Themelore të Ferizajt, Shukri Jashari.

Jashari tha se lidhur me rastin para disa ditësh është dërguar në paraburgim edhe një person i moshës madhore.