Lajme

Arben Gecaj: Puna e Departamentit për Diasporë si dhe shtabeve në Perëndim, nga java e ardhshme konkretizohet me votë për PDK’në

Aktivisti nga diaspora, Arben Gecaj, i cili ishte kthyer nga Zvicra për t’i kontribuar vendit të tij, ka thënë se në takimet më Departamentin për Diasporë si dhe shtabin zgjedhor në Perëndim, është konfirmuar se nga java e ardshmë do të konkretizohet me votë për PDK’në, raporton Korrespodenti.

Këtë deklaratë, Gecaj e ka bërë në një postim në profilin e tij në facebook.

“Një punë jashtëzakonisht e mirë e Departamentit për Diasporë si dhe shtabeve në Perëndim, nga java e ardhshme konkretizohet me votë për PDK-në!”, ka shkruar Arben Gecaj.

Arben Gecaj, njihet për aktivitetin e tij në diasporë, i cili ishte kthyer nga Zvicra për t’i kontribuar vendit të tij. Tani, ai është në garë për deputet në listën së PDK’së në zgjedhjet e 14 shkurtit, ku do të garojë me numrin 58. /Korrespodenti


SHIKO EDHE: Mësoni si bëhet testi i COVID-19?