Lajme

Arbana Xharra: S’ka Evropë me “babën” Erdogan – jo, sot e 700 vjet!

Arbana Xharra një nga gazetarët më anti islam në Kosovë edhe njëherë ka reaguar për ndërtimin e Xhamisë në Prishtinë.

Xharra, e cila tradicionalisht ka urryer dhe urren fenë islame, kësaj radhe ka goditur mbeshtetësit e Presidentit turk Rexhep Taip Erdogan, njofton Albanian Show

Ky është statusi i saj:

S’ka Evrope me “baben” Erdogan – jo, sot e 700 vjet!

Mua nuk me çudite mbështetja publike që liderët e Kosoves i japin ndërtimit të xhamisë së Erdoganit, ata i kanë dhënë Aeroportin, distribucionin e energjisë, e kanë leju me ardhë me aeroplan privat me i kidnapu qytetarët turq…. Ne fund te fundit politikanet e Kosovës më shumë kanë të përbashkët me Erdoganin se me Macron e Merkel. Evropa e sheh Erdoganin kercenim per kulturen dhe identitetin perendimor, Kosova ka vendos me u rreshtu me Erdoganin – e gezofshi xhamine!


SHIKO EDHE: Mësoni si bëhet testi i COVID-19?