Lajme

Angela Merkel i shkruan Vjosa Osmanit, ja çka i thotë

Ushtruesja e detyrës së presidentit të Kosovës, Vjosa Osmani ka pranuar një letër nga kancelarja e Republikës Federale të Gjermanisë, Angela Merkel.

Letra është dërguar si urim për vitin e Ri, shkruan Gazeta inFokus.

“Rreshtat tuaj miqësorë dhe urimet tuaja për ditët e festave si dhe besimi i treguar ndaj meje më kanë gëzuar shumë. Faleminderit shumë për vlerësimin dhe mbështetjen tuaj. Edhe pse kohët janë të vështira, unë në vitin e ri po hy me shumë shpresë. Juve dhe familjeve tuaja Ju dëshiroj nga zemra gjithë të mirat për vitin 2021 dhe mbi të gjitha shëndet, fat dhe edhe më tej besim në të ardhmen”, shkruan në letrën e kancelares Merkel për Osmanin.

Kjo letër u publikua në këtë muaj nga këshilltari i Osmanit, Artan Murati./Gazeta inFokus/


SHIKO EDHE: Mësoni si bëhet testi i COVID-19?