Lajme

Analisti nga Amerika: Arben Vitia të kthehet në detyrë

Bleron Baraliu, analist politik, ka kërkuar aktivizimin e ish-kryeministrit Albin Kurti dhe Lëvizjes Vetëvendosje, në luftën kundër COVID-19.

Ai ka thënë se ata duhet të kërkojnë shpalljen e gjendjes së jashtëzakonshme dhe të bëhen pjesë e zgjidhjes së krizës.

Sipas Baraliut, Arben Vitia duhet të kthehet në postin e ministrit të Shëndetësisë, përcjell Bota sot.

Postimi i plotë i Baraliut:

Më mirë vonë se kurrë! Fort mirë që më në fund Albini ka adresuar gjendjen e rrezikshme nga Covid. Unë nuk do te flisja në vend të tij për asnjë temë tjetër në këtë situatë…

Sidoqoftë, tash Albini dhe VV duhet të vihen në aksion. Duhet të kërkojnë shpalljen e gjendjes së jashtëzakonshme dhe të bëhen pjesë e zgjidhjes së krizës. Arben Vitia duhet të kthehet në detyrë. Krejt aktiviteti politik duhet të pezullohet.

Kjo është gjendje lufte. I pakontrolluar, Covid mund të vras lehtë aq njerëz sa ka vrarë lufta. Prandaj, Albini duhet të nxitojë, pas gjithë heshtjes deri tani!


SHIKO EDHE: 10 teknologjitë e lashta për të cilat shkenca ende nuk ka përgjigje