Lajme

Ambasadori amerikan ua uron kosovarëve Kurban Bajramin: Festë të lumtur dhe të qetë

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Jeffrey Hovenier, ka uruar për festën e Kurban Bajramit.

Përmes një postimi në Twitter, ai ka uruar të gjithë ata që festojnë në Kosovë dhe botë, raporton Express.

“Me Fat Kurban Bajrami, Bayramınız Kutlu Olsun, Bajram Šerif Mubarek Olsun, Eid Mubarak—ju urojë një festë të lumtur dhe të qetë të gjithëve që festojnë në Kosovë dhe në mbarë botën”, ka shkruar Hovenier.