Lajme

Albin Kurti kapet ‘mat’ në aeroport, jo si gjithë të tjerët: Ja si duket teksa udhëton jashtë shteti!

Ish-kryeministri i Kosovës Albin Kurti, duket se po i respekton rregullat kundër Koronavirusit.

Në një fotografi që po qarkullon në rrjetet sociale, ai shihet në aeroport, duke bartur maskë dhe duke respektuar distancën sociale, përcjell Bota sot.

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, jo rrallë është komentuar për jetën modeste që bën dhe këtë e dëshmon edhe kjo fotografi. Pa roje e pa shumë njerëz afër, Kurti jep shembullin e një politikani.


SHIKO EDHE: Mësoni si bëhet testi i COVID-19?