Lajme

Alarm për bombë në dy avionë të “Turkish Airlines”

Një alarm për bombë u raportua në dy avionë të kompanisë së fluturimit, “Turkish Airline”.

Sipas Milliyet, avionët ndodhen aktualisht në aeroportin e Stambollit dhe ishin gati për të nisur fluturimin drejt Gjermanisë.

Njëri kishte si destinacion Shtutgartin dhe tjetri Mynihun.

Pas sinjalizimit, punonjësit e sigurisë i larguan avionët nga vendi ku ishin gati për nisjen duke i kaluar në një zonë tjetër të sigurt, ku po bëhen kërkimet nga forcat speciale.


SHIKO EDHE: Mësoni si bëhet testi i COVID-19?