Lajme

“Aktakuza nuk e përmend përfshirjen e civilëve serbë në forcat paramilitare”

Analisti Jusuf Thaci ka thënë në emisionin Pressing në T7 se aktakuza ndaj krerëve të UÇK’së përmban terma që nuk kanë lidhje me realitetin.

Ai thotë se civilët serbë konsiderohen si viktima, ndërkohë që nuk përmendet edhe përfshirja e tyre në grupet paramilitare.

“Nuk me përmend përfshirjen e civilëve serbë në forcat paramilitare”, ka thënë ai.

“Në pikën 23 kur kanë qenë vëzhguesit e OSBE, provokimet nuk janë ndalur dhe UÇK ka thënë në vitin 2004, pra paraqitet si iniciuese e luftës dhe organizatë që dëshiron gjithmonë luftën”, shtoi Thaci. /Express/


SHIKO EDHE: Si do të duket jeta pas COVID-19?