Lajme

Aksidenti i rëndë me 6 të lënduar, flasin nga Policia

Një aksident i rëndë trafiku ka ndodhur para pak minutash në rrugën Prizren – Reqan.

Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e Prizrenit, Vesel Gashi, ku tha se gjashtë persona kanë pësuar lëndim dhe janë jashtë rrezikut për jetë.

“Rreth ores 20:05 ka ndodhur një aksident trafiku, ku janë përfshirë dy automjete me targa vendore ku kemi 6 persona të lënduar të cilët për momentin janë duke u trajtuar në Emergjencën e Spitalit Rajonal në Prizren. Sipas infromacioneve të para nuk janë në rrezik për jetë, personat kanë lëndime. Njësitë e trafikur kanë dalë në vendin e ngjarjes dhe po merren rastin”, ka thënë Vesel Gashi.


SHIKO EDHE: Mësoni si bëhet testi i COVID-19?