Lajme

Aksident i rëndë, vdesin 5 të rinj

Pesë të rinj, katër djem dhe një vajzë kanë vdekur në një aksident të rëndë trafiku në Itali.

Mediat vendase raportojnë se ngjarja e rëndë ka ndodhur në orët e vona të mbrëmjes së të shtunës në rrugën provinciale 45 në komunën Rezzato, në provincën e Brescia, ku një autobus është përplasur me një makinë, duke u marrë jetën 5 të rinjve të moshës nga 17 në 22 vjeç.

Viktimat, disa me origjinë të huaj, udhëtuan për në Brescia me një makinë që u përplas kokë më kokë me një autobus që vinte nga drejtimi i kundërt.

Viktimat janë tre 20 vjeç të identifikuar si Dennis Guerra, nga Sabbio Chiese, El Harram Imad, nga Preseglie dhe Natiq Imad, nga Pertica Bassa, 22-vjeçari Natiq Salà, nga Vestone dhe një vajzë 17-vjeçare, Irene Sala.

Ndërkohë nga aksidenti ka shpëtuar shoferi i autobusit i cili ndodhet në gjendje shoku.

LEXO EDHE:  "Kompania izraelite pretendon se grupi Wagner është nisur në Kosovë" - Zbulohen detaje për këtë grup