Lajme

Aksident i rëndë, shoferi godet me veturë një 6 vjeçar

Një aksident i rëndë trafiku ka ndodhur në rrugën ‘Xhemajl Mustafa’ në Fushë Kosovë, ku një veturë ka goditur një fëmijë, raporton Gazeta Sinjali.

Sinjali mëson se deri te aksidenti dyshohet të ketë ardhur për shkak të pakujdesisë së shoferit, i cili ka goditur me veturën e tij 6-vjeçarin.

Si pasojë e kësaj, i mituri ka marrë lëndime të rënda trupore dhe është dërguar me urgjencë në spital për trajtim mjekësor.

LEXO EDHE:  Ndahet nga jeta veterani i UÇK-së, doktor Shukri Gërxhaliu