Lajme

Aksident i rëndë në Drenas, humb jeten një person

Një aksident ka ndodhur në fshatin Çikatovë të Vjetër në Komunën e Drenasit.

Gazeta Express ka siguruar fotografi nga vendi i ngjarjes, ku si pasojë e aksidentit disa persona janë lënduar dhe një tjetër ka vdekur.

Express do t’iu mbajë të informuar lidhur me rastin.

“Me daten 27.08.2020 rrethe ores 21:20 min. ne fashatin Qikatove i Vjeter-Gllogoc, eshte shkaktuar nje aksident trafiku/Vet-Aksident me lendime te renda trupore ku si pasoj i ketij aksidenti dyshet se nje person ka ndrruar jete, kurse tre te tjere jane te lenduar. Ne vendin e ngjarjes ka dal njesite kompetente policore, njesia e hetimeve te trafikut dhe po kryejn procedurat e nevojshme ne vendin e ngjarjes”, thotë Policia e Kosovës.


SHIKO EDHE: Mësoni si bëhet testi i COVID-19?