Lajme

2 të vdekur nga koronavirusi në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë ka publikuar raportin 24-orësh mbi gjendjen epidemiologjike në Kosovë.

Sipas raportit, në këtë periudhë kohore janë regjistruar dy vdekje dhe 175 raste pozitive.

Siç njofton ministria, 105 persona janë shëruar, shkruan Express.

Aktualisht janë 2 mijë e 184 raste aktive, ndërsa mbi 1 milion e 831 mijë qytetarë janë vaksinuar.