Lajme

17 vjeçari kapet me kallash në Ferizaj

Policia e Kosovës ka kapur një 17 vjeçar me armë zjarri automatike në Ferizaj, shkruan Gazeta Sinjali.

Në njoftim bëhet e ditur se Drejtoria Rajonale e Policisë në Ferizaj ka pranuar një informacion, që një person me iniciale A.SH posedon armë zjarri.

“Në lidhje me këtë policia në bazë të autorizimeve dhe në konsultim me Prokurorin e Prokurorisë Themelore në Ferizaj, ka marr veprimet e nevojshme dhe ka gjetur në shtëpinë e tij një armë zjarri automatike me një karikator pa fishek”, thuhet në njoftimin e policisë.

Me vendim të Prokurorit të Prokurorisë Themelore në Ferizaj, ndaj të dyshuarit është iniciuar rasti penal” Mbajtje në pronësi, kontroll ose posedim i paautorizuar i armëve”.

Ndërsa, bëhet e ditur se arma është konfiskuar


SHIKO EDHE: 10 teknologjitë e lashta për të cilat shkenca ende nuk ka përgjigje