Interesante

Tentoi t’i vidhte çantën 70-vjeçares, gruaja e bën të pendohet hajnin

Një 70-vjeçare ruse ka rënë pre e një grabitjeje në qytetin Petrovka.

Ajo është sulmuar nga një grabitës i cili tentoi t’i merrte çantën, e për të arritur këtë nuk ngurroi ta tërhiqte zvarrë gruan. Mirëpo, e moshuara ka rezistuar dhe i ka bërë ballë sulmit. Ajo e ka mbajtur me forcë çantën derisa hajduti është larguar dhe e ka lënë të qetë.

Policia ruse ka bërë të ditur se ka arritur ta identifikojë sulmuesin dhe se për këtë vepër dyshohet një 20-vjeçar.

Videoja shpejt u bë virale në rrjetet sociale, ku gjyshja me çdo kusht mbrojti veten dhe nuk lejoi hajnin t’ia merr çantën. Madje ky veprim i kushtoi me disa mavijosje nëpër trup.

Video këtu


SHIKO EDHE: Mësoni si bëhet testi i COVID-19?