Interesante

Sorra ndan bukën me miun, videoja ndezë rrjetin

Se sorrat janë zogj me të vërtetë të mençur dhe zemërmirë, e dëshmon edhe kjo video më poshtë.
A e keni ditur se sorrat i njohin fytyrat dhe mund të mbajnë inat ose t’ju pëlqejnë shumë?

Këta zogj të mahnitshëm kanë inteligjencë të pabesueshme, sa që mund të zgjidhin enigma komplekse, të lexojnë dritat e trafikut dhe madje kanë dialekte të ndryshme që mund t’i ndryshojnë, transmeton Gazeta Express.

Gjithashtu, nëse një nga sorrat ngordhë, sorrat e tjera thuhet se mbajnë zi për të. Mahnitëse apo jo?

Një video e publikuar në Facebook dhe e bërë viral, ka marrë më shumë se 5 milionë shikime. Në video, sorra shihet duke e ndarë bukën me miun në rrugë.

bird feeds rat

sharing is caring

Gepostet von This is the best thing I've seen in at least 6 or 7 minutes am Dienstag, 31. Juli 2018


SHIKO EDHE: Mësoni si bëhet testi i COVID-19?