Interesante

Shtoji uthull luleve, do befasoheni nga ajo që do ju ndodhë

Jo të gjithë i dinë përdorimet mahnitëse dhe përfitimet e uthullës.

Për shembull a e dinit se këtë përbërës mund ta përdorni edhe në kopshtin e shtëpisë suaj?

Ndalo shpenzimin e parave në kimikate për të hequr qafe farën e keqe. Në vend të kësaj, provoni të shtoni uthull në farën e lules.

Acidi acetik në uthull do të ndalojë rritjen e farës së keqe dhe nuk do të dëmtojë tokën.

Një përzierje e uthullës me pak ujë do ti mbajë milingonat dhe brejtësit jashtë kopshtit tuaj.
Ju gjithashtu mund të shtoni 2 lugë uthull dhe një lugë sheqer në një gotë ujë.

Më pas ia shtoni vazos me lule. Ato do të qendrojnë të freskëta për një kohë të gjatë.


SHIKO EDHE: Mësoni si bëhet testi i COVID-19?