Interesante

Shqiptarja gjen një shishe në plazhin e Shqipërisë, letra brenda e lë pa fjalë

Një vajzë i ka treguar se ka përjetuar një ngjarje që zakonisht jemi mësuar ta shikojmë në skenat e filmave.

Ajo thotë se ka gjetur një shishe në det tek ‘’Gjiri i Lalzit’’ dhe se brenda kësaj shisheje ishte një letër ku ishtin shkruar disa dëshira.

Po ashtu ajo tregon se në këtë letër shkruheshin dëshirat e një djali të vogël, i cili sipas saj nuk mund të ketë qenë më i madh se 10 vjeç.

Ajo tregon për letrën që e gjeti brenda shishes në plazh:

Kam gjetur nje shishe ne det qe me sa duket e cunat shprehin deshirat e tyre dhe jo vetem gocat. brenda shishes ishte nje mezash shum domethenes qe me te vertet me beri te njehesha quditshem aty shkruheshin deshirat e endrat e nje djali te vogel qe besoj nuk mund te jet me i madh se 10 vjec dhe kte mesazh doja ta ndaja me te gjith.’’

Krahas mesazhit ajo ka nisur edhe një foto ku tregohet se çfarë ishte shkuar.


SHIKO EDHE: Mësoni si bëhet testi i COVID-19?