FunInteresante

Shoferi i kamionit “mori me vete” laurën, derisa po lëvizte “rikuerc” në një kalim hekurudhe(VIDEO)

Pamjet tronditëse tregojnë momentin kur një shofer i kamionit goditi barrierat në një kalim pasi u kthye mbi vijën hekurudhore.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, shoferi u kap nga kamera duke ecur ngadalë mbrapa ndërsa një tren iu afrua në stacionin Wedgwood, në Stoke-on-Trent në Angli, të enjten.

Dhe kamioni mund të shihet duke e kaluar pjesën më të madhe të kalimit para se laura të zbriste.

Incidenti shkaktoi probleme për udhëtarët që udhëtonin në vijën kryesore të Bregut Perëndimor midis Crewe dhe Stoke pasi rruga ishte e mbyllur.

Inxhinierët punuan për një orë e gjysmë për të rregulluar barrierën deri në orën 2 pas incidentit, i cili ndodhi në 12.30 pasdite.

Rrjeti Hekurudhor publikoi sot pamjet dhe paralajmëroi shoferët që kurrë të mos kthehen mbrapsht mbi kalimet e tilla


SHIKO EDHE: Mësoni si bëhet testi i COVID-19?