Interesante

“Shko vishu mirë”, deputetja përjashtohet nga seanca pse veshi pantallona të ngushta

Një deputete është përjashtuar nga seanca parlamentare në Tanzani për shkak të veshjes të pantallonave të saj të ngushta dhe një bluze të verdhë.

Condester Sichëale u përjashtua nga kryetari i parlamentit Job Ndugai, i cili tha se ishte një veshje joparlamentare, njofton Klan Kosova.

“Shko vishu mirë dhe … bashkohu me ne më vonë”, i tha Ndugai.

Ai mori këtë vendim pas një proteste te deputetit tjetër Husein Amar për veshjen e saj.

Ndugai gjithashtu tha se “disa nga motrat tona po veshin rroba të çuditshme… Çka po i paraqesin ata shoqërisë?”.

Husein Amar argumentoi se parlamenti ishte një pasqyrim i shoqërisë, duke cituar pjesë të rregullores së parlamentit që u ndalon grave të veshin xhinse të ngushta.


SHIKO EDHE: Mësoni si bëhet testi i COVID-19?