Interesante

Kia Soul “fluturoi” në ajër pasi u godit nga rrota e një Chevrolet Silverada

Një aksident i tmerrshëm me makinë që të kujton skenat nga filmat ka ndodhur në një autostradë automobilistike pranë Los Anxhelosit, Kaliforni.

Një kamerë e instaluar në një makinë Tesla ka kapur momentin kur rrota e përparme e majtë ra nga një Chevrolet Silverado dhe më pas u përplas me një model Kia Soul.

Shpirti u katapultua fjalë për fjalë në ajër pas goditjes, më pas u kthye dhe ra në çati, dhe në fund përfundoi përsëri në rrotat e tij.

Video e aksidentit është postuar në Twitter dhe shoferi i Tesla-s që e ka regjistruar pretendon se shoferi i Soul ka dalë nga makina dhe nuk është lënduar rëndë.

Gjithashtu, makina Tesla ishte në Autopilot kështu që bëri një manovër për të shmangur timonin dhe pjesët e makinës së dëmtuar.