Fun

Pak humor nga Sllovenia, ja çfarë ndodhi mes Ramës dhe kryeministrit holandez

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ndodhet në Bërdo të Sllovenisë për të marrë pjesë në samitin e organizuar mes vendeve të Bashkimit Evropian dhe Ballkanit Perëndimor.

Por pak para se të hyjnë brenda godinës, Rama shfaqet duke ecur në prani të homologut të tij holandez, Mark Rutte.

Pranë derës, as Rutte dhe as Rama nuk pranojnë të hyjnë të parët duke respektuar njëri-tjetrin.

Në këtë takim po merr pjesë edhe kryeministri i Kosovës, Albin Kurti.


SHIKO EDHE: Mësoni si bëhet testi i COVID-19?