Biznes

Bie çmimi i naftës

Çmimet e naftës shënuan rënie edhe mëngjesin e kësaj të premteje.

Kështu, treguesit referencë për naftën e papërpunuar europiane, Brent, ranë me 11 cent dhe u tregtuan me 62.18 dollarë amerikanë për fuçi.

Ndërsa treguesit referencë për naftën e papërpunuar amerikane, WTI, ranë me 22 cent dhe u tregtuan me 56.93 dollarë amerikanë për fuçi, transmeton RTK.

Indeksi i çmimit të arit u tregtua në nivelin e qëndrueshëm prej 1,469.2 dollarë amerikanë për onz.


SHIKO EDHE: Si do të duket jeta pas COVID-19?