Auto

Shoferi kosovar “fluturon” 200 km/h në autostradë, videon e publikon në rrjete sociale

As gjobat e shqiptuara nga Policia e Kosovës, madje, as aksidentet e shumta me të lënduar e me viktima, nuk po ndikojnë në vetëdijesimin e shoferëve në Kosovë për t’i respektuar rregullat e trafikut, raporton Gazeta Sinjali.

Disa prej tyre, kryesisht të rinj, po vazhdojnë të vozisin me shpejtësi marramendëse dhe ndonëse po i ikin “syrit të policisë”, videot e këtyre veprimeve po i publikojnë vetë në rrjete sociale.

Në një video të publikuar dy ditë më parë në rrjete sociale shihet një shofer në autostradën “Arbën Xhaferi”, i cili drejton automjetin e tij natën me shpejtësi më të lartë se 200 km në orë.

Me këtë veprim ai rrezikon veten dhe të gjithë pjesëmarrësit e tjerë në trafik.