Auto

Fotografi të ‘BMW X6’ të ri, do iu lënë “gojëhapur”

BMW po e quan modelin X6 “të sigurt, komandues dhe muskulor”.

Që nga koha kur është lansuar, më shumë se 443 mijë modele të X6-shit të gjeneratës së tretë janë shitur deri më tani në mbarë botën, transmeton lajmi.net.

BMW ka potencuar se X6 i ri potencon grila të mëdha në pjesën e përparme, që po magjepsin blerësit e saj e më gjerë.

Falë kësaj, vetura mund të arrijë 100 km/h për 4.3 sekonda.

Modeli standard i veturës po kushton diku rreth 66 mijë euro. /Lajmi.net/


SHIKO EDHE: A JENI INFEKTUAR ME COVID-19