Lajme

Tani mund të përdorni Whatsapp pa qenë të lidhur me internet!

Whatsapp ka menduar të sjellë dy risi: E para është një sistem që lejon përdorimin e bisedës pa lidhje me internetin dhe falë një versioni për kompjuter të pavarur nga smartphone dhe tjetra, mundësia e përdorimit të së njëjtës llogari në shumë pajisje. Funksionaliteti mund të realizohet brenda vitit dhe...
Interesante

Metoda sekrete e ushtrisë që të vë në gjumë për 2 minuta

Ushtria amerikane përdor një metodë që të vendos në gjumë për dy minuta. Këtë metodë e aplikon për ushtarët që kanë probleme me gjumin. Ky “sekret” është publikuar në një libër të titulluar “Relax and Win: Championship Performance”. Lexuesit kanë mundësinë që të marrin këshilla se si të rregullojnë problemet...
Lajme

Veseli: U trishtova kur dëgjova historitë e të rinjëve që po emigrojnë

Lideri i PDK-së, Kadri Veseli, ka thënë se ka mbetur i trishtuar kur ka dëgjuar historitë për të rinjtë që po emigrojnë, sepse korrupsioni e nepotizmi i ka lënë pa mundësi në Kosovë. Ai ka njoftuar se të enjtën është takuar me bashkëluftëtarë nga lufta e UÇK-së. Njoftimi i plotë:...
Sporti

Werderi me njoftim për Milot Rashicën

Rashica pritet të jetë gati për sfidën e së shtunës kundër Fortuna Duseldorfit. Werder Bremeni do ta nisë edicionin e ri në Bundesliga të shtunën. Në “Weserstadion”, Werder do të presë skuadrën e promovuar, Fortuna Duseldorf. Sulmuesi i Kombëtares së Kosovës, Milot Rashica, pritet të jetë gati për të startuar...
1 390 391 392
Page 392 of 392