Lajme

Vazhdojnë largimet nga puna në Aeroportin e Prishtinës

Aeroporti ndërkombëtar i Prishtinës në gusht ishte përballur me disa protesta Aeroporti ndërkombëtar i Prishtinës në gusht ishte përballur me disa protesta. E sipas përfaqësuesve të sindikatës së aeroportit, ajo hallakam tash po ndikon me largimin e punëtorëve. Së fundmi nga kjo ndërrmarrje janë larguar nga puna edhe tre punëtorë....
Lajme

Tërmetet s’kanë të ndalur| Një tërmet i fortë e godet Iranin

Një tërmet i shkallës 5.4 rihter goditi provincën Fars në jug të Iranit të hënën, njoftoi TV shtetëror iranian. Sipas televizionit nuk ka pasur viktima, por dëme strukturore të shtëpive në zonën e tërmetit, i cili u godit afër qytetit të Khane Zenian, tha kreu i shërbimeve të urgjencës për...
ShowBiz

Anxhelina Hadërgjonaj pozon foto përvëluese pa të brendshme

Këngëtarja e njohur shqiptare, Anxhelina Hadërgjonaj ka marrë sërish vëmendjen në rrjete sociale. Ajo e ka publikuar një foto në të cilën shihet se nuk ka veshur fare të brendshme, Fustani i gjatë dhe i hapur pothuajse nuk i ka zbuluar gjithçka. Si zakonisht edhe këtë herë nuk kanë munguar...
Lajme

Tentimi i FUNDIT!

Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike të Kosovës do të tentojnë sërish sot për të arritur një marrëveshje për bashkëqeverisje. Edhe pse nga partitë nuk u konfirmua ora e saktë e takimit, të dy liderët e partive, Albin Kurti dhe Isa Mustafa janë parë në hapësirat e Kuvendit të Kosovës. Ndërkohë...
Lajme

Sonte, priten reshje shiu edhe në Kosovë, në viset malore reshje bore!

Një masë e lagësht dhe jo stabile ajrore do të kalojë sonte gjatë natës mes përmes territorit të Shqipërisë dhe Kosovës duke na sjellur edhe reshje atmosferike. Pasdite vonë reshjet e shiut do të fillojnë në Shqipëri, kurse në mbrëmje edhe në Kosovë. Gjatë orëve të natës reshjet e shiut...
Lajme

Arrestohet ‘fatazma kosovare’

Një 30-vjeçar nga Kosova është arrestuar në Venecia, pasi prej kohësh ishte kthyer në makthin e kalimtarëve. I riu me inicialet T.F, sipas oranews, dilte në muzg në qendrën historike të qytetit dhe kërcënonte kalimtarët me një thikë, ndaj edhe e pagëzuan si “Fantazma e Venecias”. Kur u arrestua nuk...
ShowBiz

Ermal Fejzullahu i blen Arianës veturë 100 mijë euroshe

Ermal Fejzullahu është përkujdesur që bashkëshortja e tij të ketë një nga veturat më të reja dhe më luksoze. Kënëgtari ka zbuluar përmes një postimi në Instagram se ai i ka blerë Arianës një veturë të tipit Range Rover Velar të serisë më të fundit. Kjo veturë shumë luksoze kap...
Shëndeti

Burri që pretendon se ka shëruar 5000 njerëz nga kanceri

Në intervistën ekskluzive për Telegraph, Rick Simpson, një nga aktivistët më të mëdhenj të marijuanës mjekësore dhe njeriu që shëroi më shumë se 5,000 njerëz me vaj kërpi, flet se si ai pushtoi karcinomën dhe luftoi kundër qeverisë dhe mjekëve të korruptuar, dhe ndan recetën për vajin e kërpit e...
Lajme

Qeveria gjermane merr një vendim shumë të rëndësishëm për Kosovën

Kryeministri në largim, Ramush Haradinaj ka bërë të ditur se Kosova dhe Gjermania janë më afër se asnjëherë më parë. Nga 24 janari i vitit 2020 Qeveria Ferderale e Gjermanisë hoqi Kosovën nga lista e shteteve për verifikimin e sigurisë së njohur ndryshe si SUG. Haradinaj tha se ky vendim...
Shkencë

Inxhinieri mekanik shpjegon pse koha po ecë kaq shpejt në ditët tona

Inxhinieri mekanik Adrian Bejan nga Universiteti i Duke ka një teori interesante për fenomenin e çuditshëm nga i cili duket sikur po na shpejtohet koha derisa po plakemi. Në redaksinë e Periskopit ndodhet ende bredhi i festave të fund-vitit edhe pse data shënon 27 janar 2020. Ndërsa shumica e interpretimeve...
1 2 3 4 5 254
Page 3 of 254