Lajme

Ja sa vota morën kandidatët e PSD’së në Deçanin e Haradinajt

Komuna e Deçanit njihet si bastion i Aleancës për Ardhmerinë e Kosovës (AAK). Në zgjedhjet e 6 tetorit, AAK-ja ishte në koalicion me Partinë Socialdemokrate, ku edhe arritën që të dalin të parët duke grumbulluar mbi 10 mijë vota në këtë komunë. Mirëpo, sa i ndihmojë koalicioni kandidatëve të PSD-së...
Lajme

Këta janë kandidatët e PDK’së më të votuar në Prishtinë

Kandidati për kryeministër i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka dalë më i votuari në Komunën e Prishtinës, në zgjedhjet parlamentare të 6 tetorit. Një listë e kandidatëve më të votuar të PDK-së në Prishtinë, të cilën e ka siguruar Insajderi, tregon se Kadri Veseli ka arritur të marrë...
ShowBiz

Më në fund del hapur, Arbana Osmani publikon foto me të dashurin

Ka qenë muaji shkurt i këtij viti, kur u surprizuan të gjithë teksa u rrefye një histori dashurie që gati-gati ishte e pabesueshme. Bëhej fjalë për Arbana Osmanin, e cila deri në momentin e lajmit, nuk dihej publikisht që ishte divorcuar nga ish-bashkëshorti. Sot, Arbana e ka publikuar në instagram...
ShowBiz

Fero, tallet publikisht me Unikkatilin, Noizyn e S4MM-in

Ai nuk ka të ndalur me ‘çudirat’ e tij. Reperi Fero ka hedhur në Instagram disa video ku shihet duke bërë shaka me reperët e tjerë shqiptarë, shkruan Syri Kosova. Fillimisht, për Unikkatilin tha se punon në një piceri. Pastaj, bëri shaka me Noizyn dhe S4MM duke përdorë fjalor të...
Lajme

Mogherini dhe Hahn: Sa më shpejtë të formohet Qeveria e re në Kosovë

Përfaqësuesja në detyrë e Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Federica Mogherini, dhe Komisionari për Zgjerim, Johannes Hahn, kanë folur për zgjedhjet e parakohshme të 6 tetorit në Kosovë. Ata kanë thënë se procesi ka qenë i qetë dhe i rregullt. Hahn dhe Mogherini theksuan se presin formim...
Lajme

Reagon Albulena Haxhiu pas kërkesave për rinumërim të votave

Kandidatja për deputete nga Lëvizja Vetëvendosje ka thënë se subjektet që nuk kanë marrë mbështetjen nga qytetarët, tentojnë të gjejnë shpëtim nga rinumërimi. Sipas saj, qytetarët kanë folur me 6 tetor dhe vullneti i tyre do të jetësohet. “Qëndroni të qetë, mos u shqetësoni. Ne kemi personat përgjegjës që janë...
Lajme

Kaq vota mori Geta Beqa në Gjilan e Podujevë

Kandidatja për deputet nga radhët e PDK-së, Gentiana Beqa Ahmeti, njëherësh edhe ‘bodybuildere’ e suksesshme e Kosovë e cila në këto zgjedhje ka marrë vetëm 154 vota vetëm në dy komuna. Në komunën e Podujevës ka marrë vetëm 54 vota kurse në komunën e Gjilanit 100 vota, shkruan Insajderi. Geta...
Lajme

Përfundon numërimi i votave, ky është rezultati

Komisioni Qendror Zgjedhor (KQZ) ka numëruar 100 për qind të votave të rregullta për zgjedhjet nacionale të 6 tetorit. Lëvizja Vetëvendosje ka marrë 202.968, vota apo 25,48%. Lidhja Demokratike e Kosovës ka 197.702 vota, apo 24,82%, Partia Demokratike e Kosovës ka 169.211, apo 21.24%. Koalicioni AAK-PSD ka marrë 92.149 vota...
Lajme

Ky është numri i votave që Dardan Molliqaj mori në Deçan

Koalicioni AAK-PSD doli partia e parë në Komunën e Deçanit. Partia e Ramush Haradinajt dhe Shpend Ahmetit arritën që t’i merrnin mbi 10 mijë vota. Mirëpo, si qëndron lista e këtij koalciioni? Dardan Molliqaj nuk qëndron aq mirë me vota. Në listën e siguruar nga Indeksonline del se Molliqaj ka...
Lajme

Kurti takohet me Kosnettin, ia tregon planin për dialogun me Serbinë

Kryetari i Vetëvendosjes, Albin Kurti, ka takuar ambasadorin e SHBA-së në Kosovë, Philipp Kosnett, në kohën kur numërimi i votave të zgjedhjeve të 6 tetorit po shkon drejt fundit e VV-ja po i afrohet fitores. Në këtë takim, sipas njoftimit nga VV-ja, Kosnetti ka shprehur kënaqësinë për mbarëvajtjen e procesit...
1 275 276 277 278 279 392
Page 277 of 392