Lajme

Çka do të ndodhë sot në Kosovë

Mbahet takimi i Komisionit Qeveritar për Persona të Zhdukur. (Ndërtesa e Qeverisë, salla P-38, ora: 10:00) Komuna e Skenderajt organizon ceremoninë e shpërndarjes së mjeteve bujqësore për fermerët përfitues të subvencioneve. (Parku “Idriz Rrecaj”, ora: 11:00) Kryeministri në detyrë Ramush Haradinaj merr pjesë në hapjen zyrtare të festës së rrushit...
Tech

Tani mund të përdorni Whatsapp pa qenë të lidhur me internet!

Whatsapp ka menduar të sjellë dy risi: E para është një sistem që lejon përdorimin e bisedës pa lidhje me internetin dhe falë një versioni për kompjuter të pavarur nga smartphone dhe tjetra, mundësia e përdorimit të së njëjtës llogari në shumë pajisje. Funksionaliteti mund të realizohet brenda vitit dhe...
Interesante

Metoda sekrete e ushtrisë që të vë në gjumë për 2 minuta

Ushtria amerikane përdor një metodë që të vendos në gjumë për dy minuta. Këtë metodë e aplikon për ushtarët që kanë probleme me gjumin. Ky “sekret” është publikuar në një libër të titulluar “Relax and Win: Championship Performance”. Lexuesit kanë mundësinë që të marrin këshilla se si të rregullojnë problemet...
Sporti

Werderi me njoftim për Milot Rashicën

Rashica pritet të jetë gati për sfidën e së shtunës kundër Fortuna Duseldorfit. Werder Bremeni do ta nisë edicionin e ri në Bundesliga të shtunën. Në “Weserstadion”, Werder do të presë skuadrën e promovuar, Fortuna Duseldorf. Sulmuesi i Kombëtares së Kosovës, Milot Rashica, pritet të jetë gati për të startuar...
1 275 276 277
Page 277 of 277