Lajme

I theu brinjët gruas dhe e kafshoi në kokë, arrestohet shqiptari

Shqiptari me inicialet H.S., 20 vjeç, ka rënë në pranga në Itali për dhunë ndaj gruas së tij. Sipas medieve fqinje, i riu e ka qëlluar bashkëshorten me grushte dhe madje e ka kafshuar në kokë, në prezencë të vajzës së tyre 2 vjeçe. Kanë qenë fqinjët ata që njoftuan...
Lajme

Gazetari shumë i njohur i KTV-së i bashkohet Lëvizjes Vetëvendosje

Gazetari Mefail Bajqinovci i është bashkuar Lëvizjes Vetëvendosje. Lajmin për këtë e ka bërë publik vetë kryetari i LVV’së, Albin Kurti, në profilin e tij zyrtar, shkruan Gazeta Express. Lajmin për largimin ‘Puls’ e kishte bërë të ditur edhe vetë Bajqinovci gjatë ditës së djeshme, por që nuk kishte treguar...
ShowBiz

Ju kujtohet Korronado, ja sa ka ndryshuar!

Ndryshimi i aktorit meksikan Një nga aktorët që ka lënë gjurmë nga seriali “Për ty” është Luis Felipe Tovar apo siç njihet me rolin e tij si Koronado, shkruan rtv21.tv Koronado në serial kishte një karakter negativ që bëri që fëmijët, por edhe vajzat e reja që të “trishtoheshin” nga...
Sporti

Gjyqtari shënon gol, refuzon ta anulojë

Një skenë e pazakontë është parë në rangun e katërt të futbollit në Holandë, ku një gjyqtar ka shënuar gol pa dashje dhe më pas refuzonte ta anulonte golin. Incidenti i pazakontë ndodhi në përballjen mes HSV Hoek dhe Harkemase Boys në Derde Divisie. Pasi HSV ishte nisur në sulm...
Interesante

Angela Merkelit i bie peshqiri: Kush do të thoshte se duket kështu?

Angela është një person për të cilën flitet shumë Nuk dihet shumë për jetën private të Angela Merkel dhe ajo nuk ekspozon gjithçka për publikun. Në çdo paraqitje publike gjithmonë shfaqet e veshur mjeshtërisht. Angela është një person për të cilën flitet shumë madje, të gjithë bien dakord që ajo...
Lajme

Me vetura zyrtare për të kërkuar vota

Ende pa filluar zyrtarisht fushata për zgjedhjet e parakohshme parlamentare të 6 tetorit, përfaqësues të shoqërisë civile kërkojnë nga subjektet politike që të mos keqpërdoren asetet publike për qëllime elektorale. Jo rrallë herë, zyrtarë të qeverisë janë kritikuar nga shoqëria civile për keqpërdorim të aseteve shtetërore, konkretisht të vetura zyrtare,...
Lajme

Revoltohen nxënësit e gjimnazit në Prishtinë bllokojnë rrugën për Gërmi

Vendimi i Drejtorisë së Arsimit në komunën e Prishtinës, ka nxjerrë nxënësit e gjimnazit “Ahmet Gashi” në rrugë. Ata po e kundërshtojnë ashpër mbylljen e objektit në të cilin ata po vijonin mësimin deri dje. Nxënësit e kësaj shkolle aktualisht e kanë bllokuar rrugën për në Gërmi, duke protestuar kështu...
Lajme

Moti për pesë ditët e ardhshme, a do të ketë shi në vikend?

Pas kalimit të frontit të ftohtë që solli mot më të freskët ditën e sotme, ditën e enjte fusha më të qëndrueshme të presionit të lartë në lindje të kontinentit, do të kushtëzojnë mot më stabil me diell, derisa rryma të ngrohta ajrore nga Mesdheu do të sjellin sërish rritje...
Lajme

Gjykata Speciale me aktakuza para zgjedhjeve, ja kush janë në shënjestër

Gjykata Speciale mund të ngrisë aktakuza për profile të larta dhe politikanë edhe para zgjedhjeve të 6 tetorit. Kështu ka treguar për lajmi.net avokati i akredituar i kësaj Gjykate në Hagë, Tomë Gashi. Ai ka sqaruar situatën dhe punën e Gjykatës Speciale në raport me ngritjen e aktakuzave dhe gjithashtu...
Lajme

Senatorët amerikan japin mesazh për dialogun Kosovë – Serbi

Senatorët nga SHBA-ja, Ron Johnson dhe Chris Murphy, u takuan sot me udhëheqësit politik në vend, përfshirë edhe presidentin Hashim Thaçi dhe pjesëtarët e shoqërisë civile. Ata në një konferencë për media, thanë se janë këtu që ta përkrahin popullin e Kosovës dhe atë të Serbisë, ndërsa erdhën me një...
Lajme

Aksident në Graçanicë, pesë persona mbesin të lënduar

Pesë persona janë lënduar në një aksident trafiku që ka ndodhur sot në orët e pasdites në Graçanicë. Në aksident kanë qenë të përfshira dy vetura Lajmin për Gazetën Express e ka konfirmuar Flora Ahmeti, zëdhënëse e Policisë për rajonin e Prishtinës. “Rreth orës 13:00 në rrugën Graçanicë-Shushicë, ka ndodhur...
1 233 234 235 236 237 254
Page 235 of 254