Lajme

Vjen lajmi i madh për pagat e sektorit publik në Kosovë

Nëntori do të jetë muaji i fundit që nuk do të ketë lëvizje në paga. Ligji për Paga në sektorin publik do të fillojë të zbatohet në muajin dhjetor të këtij viti. Kështu ka bërë të ditur për Radio Kosovën zëdhënësi i Ministrisë së Financave, Muharrem Shahini, i cili tha...
Lajme

Aleksandër Lumezi merr vendim për rastin e Astrit Deharit

Kryeprokurori i Shtetit, Aleksandër Lumezi ka marrë vendim që rasti i Astrit Deharit, të kaloj nga Prokuroria Themelore në Prizren në juridiksion të Prokurorisë Speciale të Republikës së Kosovës. Kështu është bërë e ditur në njoftimin për media të Prokurorisë së Shtetit. Pas analizimit të prononcimeve në media të familjes...
Lajme

Pal Lekaj e fshehu raportin që do t’ia shpëtonte shtetit 39 milionë euro

Përmbajtjen e opinionit të kompanisë “Hill International”, i cili hidhte poshtë kërkesën e konsorciumit “Bechtel-Enka” për pagesën e 53 milionë eurove shtesë, sipas burimeve të gazetës, nuk e kishte në dispozicion Komiteti Ndërministror. Fatmir Gashi, zëvendësministër i Financave dhe anëtar i këtij komiteti, ka thënë se zyrtarisht asnjëherë nuk e...
Lajme

Si lindi UÇK’ja? Ja rrëfimi i Komandant Remit!

Ish-komandanti i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Rrustem Mustafa, përmes një shkrimi në Facebook, ka treguar se si lindi UÇK-ja. Ai ka postuar një pjesë nga libri i tij “Në Evropë apo në Europë", ku thotë se, dhurata më e çmuar në fund të shekullit XX ishte akronimi magjik i tri...
ShowBiz

“Kjo është femra shqiptare më e bukur në politikë”

Ai shfaqet rrallë në intervista edhe pse shumë personazhe të politikës, artisë e njerëz të tjerë të famshëm janë intervistuar nga ai. E kemi fjalën për moderatorin e “Top Show”, Alban Dudushi, i cili këtë të shtunë ishte i ftuar në “Pop Culture” në një intervistë për gazetaren Dojna Mema....
Interesante

Misteri i këyre numrave, a e dini çfarë kuptim ka ora 11:11?

Asgjë nuk ndodh rastësisht. Pavarësisht shpjegimeve që i japim dukurive që na ndodhin, gjithçka ndodh për një arsye të caktuar. Ja përshembull, na thoni pak ç'mendoni sa herë në telefon shihni 00:00? 13:13? Apo teksa ecni në rrugë sytë ju shkojnë tek numra të njëjtë? Të gjithëve na ka ndodhur...
Sporti

Zyrtare: UEFA dënon kombëtaren që është në grup me Kosovën

UEFA konfirmoi se kontrolli, etika dhe organi i tij disiplinor kishin zgjedhur të shqiptojnë një ndalim të tifozëve në stadium për dy ndeshje, duke urdhëruar Unionin e Futbollit në Bullgari të paguajë një gjobë prej 75,000 €. UEFA e ka dënuar kombëtaren e Bullgarisë që t’i luajë dy ndeshje pa...
1 233 234 235 236 237 392
Page 235 of 392