Lajme

Turqia goditet sërish nga një tërmet i fuqishëm

Një tërmet me magnitudë 5.1 shkallë Rihteri ka goditur qytetin Manisa dhe Izmirin pak minuta më parë, shkruan Gazeta Sinjali. Tërmeti i fuqishëm është ndjerë edhe në Stamboll dhe në Bursa, përderisa ende nuk dihet për dëme të shkaktuara. Ky rajon është goditur nga 401 tërmete, 14 prej të cilëve...
Shëndeti

Këto ilaçe po ua shkatërrojnë marrëdhënien tuaj intime!

Edhe pse medikamentet janë jashtëzakonisht të dobishëm në trajtimin e sëmundjeve dhe kushteve të ndryshme, ndonjëherë ato mund të shkaktojnë efekte anësore të padëshiruara – njëra prej të cilave mund të jetë mosfunksionim seksual. Mosfunksionimi seksual për shkak të ilaçeve mund të rezultojë në çrregullim të dëshirës, ose mungesë dëshire...
Lajme

Shpend Ahmeti përplaset keq me asamblistin e Vetëvendosjes

Gjatë mbledhjës së jashtëzakonshme të Kuvendit Komunal të Prishtinës e cila po mbahet sot për ndërtimet në liqenin e Badovcit, kryetari i komunës, Shpend Ahmeti është përplasur me asambleistin e VV-së, Egzon Azemin. Ahmeti i ka thënë Azemit se është vetëm një aktivist dhe se “nuk jam i interesuar t’i...
Lajme

Albin Kurti ndërroi krejt qëndrimet politike, flet personi që punoi afër tij

Albin Kurti, i mandatuari për kryeministër, duket se ndër vite i ka ndërruar qëndrimet për çështje te caktuara. Së paku kështu thonë njerëz që e njohin shumë mirë atë dhe që gjatë kanë qëndruar në Lëvizjen e tij, shkruan Insajderi Ish-zëdhënësi dhe deputeti i Vetëvendosjes, Frashër Krasniqi, ka renditur disa...
ShowBiz

Modelja që nuk i ndahet Tulum-it (FOTO)

Demi Rose ka një lidhje të veçantë me Tulum-in dhe kjo nuk ka më vend për diskutim. Modelja britanike është zhvendosur sërish në destinacionin meksikan, dhe ka postuar një foto tepër të nxehtë në Instagram. Ylli 24 vjeçar shfaqet me bikini, teksa nxjerr në pah format bombastike....
Lajme

Gëzim Kelmendi: Pas VV-së në pushtet vjen Fjala!

Ish-deputeti Gëzim Kelmendi, ka deklaruar se pas Lëvizja Vetëvendosje, në pushtet do të vije partia e tij, Fjala. Këto deklarime i ka bërë përmes një shkrimi në Facebook, ku i ka thënë kreut të PDK-së, Kadri Veseli se shqiptarët e kanë njëfarë rendi. Postimi i plotë: Ne shqiptarët e kemi...
Fun

Sipas studimeve, fëmija i dytë i familjes ka prirje të sjell vetëm telashe

Keni motra apo vëllezër më të vegjël? Ju është dukur shpesh sikur diçka nuk shkon me ta? Epo, studimet e fundit tregojnë se nuk jeni shumë larg të vërtetës, sidomos nëse fëmija i dytë i familjes është djalë. Studiuesit realizuan disa kërkime për çiftet e vëllezërve në Amerikë dhe Danimarkë,...
Lajme

Dje djemtë, sot vajzat grushtohen e shqelmohen ne Gjakovë

Për disa çaste, dje në Stacionin e Autobusëve në Gjakovë është zhvilluar një skenë e ngjashme si në një ring boksi.Disa vajza, të gjitha nxënëse të një shkolle dhe të së njejtës moshë, janë përfshirë në një rrahje.E tërë ngjarja është filmuar nga një sinjalizues, e aty nuk kanë munguar...
Lajme

Parashikimi i motit për pesë ditët në vijim

Ditëve në vijim do të depërtojnë fusha të presionit të ulët nga Atlantiku, shkruan Prishtina Weather. Këto pritet të sjellin më shumë vranësira dhe kushte për reshje të dobëta shiu. Po ashtu sipas Prishtina Weather, Me shtrirjen e këtyre fushave, nga Mesdheu po depërtojnë rryma të ngrohta ajrore që kushtëzojnë...
Lajme

“Koronavirus vazhdon vrasjet”, kalon në qindra numri i viktimave

Vazhdon dhe përkeqësohet situata nga koronavirusi. Mediat shkruajnë se bilanci është rënduar më ritme shumë të shpejta duke e çuar numrin e të vdekurve në 106. Edhe numri i të prekurve është dyfishuar raportojnë mediat, duke shkuar në 4515 persona zyrtarisht të prekur ndërsa një ditë më parë ishtë 2835...
1 2 3 4 255
Page 2 of 255