Fun

Ja disa ide për urime të Vitit të Ri, tekste të ndryshme urimi!

Viti i Ri është sonte dhe kjo mundësi e re për të arritur qëllime, sfida dhe ndryshime të reja është gjithmonë e mirëpritur nga të gjithë. Familja dhe miqtë bëhen edhe më të dashur në një festë si kjo, ndaj edhe meritojnë mesazhet më të bukura për Vitin e Ri....
Lajme

Familja Krasniqi ka nevojë urgjente për ndihmëm tuaj!

Familja e Mejdi Krasniqi nga fshati i Smallushë në komunën e Lipjanit tash e sa vite po jeton në një gjendje të mjerueshme. Kryefamiljari, Mejdiu, është i paaftë për punë, pasi vuan nga epilepsia dhe depresioni i thellë, duke e rënduar kështu edhe më shumë jetesën. Familja jeton në një...
Lajme

Përfundon takimi Kurti-Mustafa

Ka përfunduar takimi mes kryeministrit Albin Kurti dhe kryetarit të LDK-së Isa Mustafa. Asnjëri prej tyre s’janë parë duke dalë nga ambientet e Kuvendit të Kosovës, derisa mësohet se nga aty, ata kanë dalë para rreth 1 ore, raporton KTV. Gazetarët, nuk janë lejuar fare të hyjnë brenda....
Lajme

Vëllai i Qerim Kelmendit godet shumë ashpër Albin Kurtin

Vëllai i ish-luftëtarit Qerim Kelmendi, Muhamet Kelmendi, ka kërkuar që të shpallet ditë zie për vëllain e tij që u vra dy ditë më parë, duke e fajësuar kështu Qeverinë Kurtin që nuk bëri sa duhet rreth kësaj çështje. Përmes një shkrimi në rrjetin social Facebook, Kelmendi ka thënë se...
Lajme

Do të çuditeni, ja sa harxhuan kosovarët në derivate vetëm për një vit

Gjatë vitit 2018 qytetarët e Kosovës kanë shpenzuar 649 milionë litra naftë. Këtë e ka bërë të ditur në Express Intervistën në KTV, Valon Prestreshi nga Autoriteti i Konkurrencës. “Tregu i Kosovës, apo qytetarët e Kosovës, i kanë konsumuar 649 milionë litra naftë për vitin 2018”, ka thënë Prestreshi, gjersa...
Lajme

Carl Bild i jep përkrahje Kurtit, ja çfarë thotë për taksën

Ish-kryeministri suedez, Carl Bildt, njëherësh dhe ish-ndërmjetësues i Bashkimit Evropian për ish-Jugosllavinë, ka vlerësuar vendimin e qeverisë së Kosovës për heqjen e taksës ndaj mallrave serbe. Në një postim në Twitter, Bildt thotë se hapi i parë i kryeministrit Albin Kurti është hap i mirë, ndërsa thotë se pret diçka...
1 2 3 391
Page 1 of 391