Lajme

Përfundon takimi Kurti-Mustafa

Ka përfunduar takimi mes kryeministrit Albin Kurti dhe kryetarit të LDK-së Isa Mustafa. Asnjëri prej tyre s’janë parë duke dalë nga ambientet e Kuvendit të Kosovës, derisa mësohet se nga aty, ata kanë dalë para rreth 1 ore, raporton KTV. Gazetarët, nuk janë lejuar fare të hyjnë brenda....
Lajme

Vëllai i Qerim Kelmendit godet shumë ashpër Albin Kurtin

Vëllai i ish-luftëtarit Qerim Kelmendi, Muhamet Kelmendi, ka kërkuar që të shpallet ditë zie për vëllain e tij që u vra dy ditë më parë, duke e fajësuar kështu Qeverinë Kurtin që nuk bëri sa duhet rreth kësaj çështje. Përmes një shkrimi në rrjetin social Facebook, Kelmendi ka thënë se...
Lajme

Do të çuditeni, ja sa harxhuan kosovarët në derivate vetëm për një vit

Gjatë vitit 2018 qytetarët e Kosovës kanë shpenzuar 649 milionë litra naftë. Këtë e ka bërë të ditur në Express Intervistën në KTV, Valon Prestreshi nga Autoriteti i Konkurrencës. “Tregu i Kosovës, apo qytetarët e Kosovës, i kanë konsumuar 649 milionë litra naftë për vitin 2018”, ka thënë Prestreshi, gjersa...
Lajme

Carl Bild i jep përkrahje Kurtit, ja çfarë thotë për taksën

Ish-kryeministri suedez, Carl Bildt, njëherësh dhe ish-ndërmjetësues i Bashkimit Evropian për ish-Jugosllavinë, ka vlerësuar vendimin e qeverisë së Kosovës për heqjen e taksës ndaj mallrave serbe. Në një postim në Twitter, Bildt thotë se hapi i parë i kryeministrit Albin Kurti është hap i mirë, ndërsa thotë se pret diçka...
Lajme

Shërohen tre pacientë me koronavirus, ky është ilaçi që i shpëtoi

Bota është në prag të një pandemie nga koronavirusi i ri. Italia është një nga vendet më të goditur nga sëmundja. Gazeta ‘Corriere della Sera’ shkruan se tre pacientë janë kuruar nga sëmundja në Romë. Dy prej tyre ishin një çift kinez. Mjekët kanë përdorur një ilaç eksperimental të prodhuar në...
Lajme

Vuçiq befason me deklaratën e tij për heqjen e taksës nga kryeministri Kurti

Presidenti serb Aleksandar Vuçiq tha sot se paralajmërimi për anulimin e pjesshëm të taksës është një mashtrim i ri i kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti. Sipas tij, i dërguari i Amerikës për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell “ka absolutisht të drejtë që thotë se SHBA-ja  nuk i mbështet “masat gjysmake ”...
ShowBiz

Nora shfaqet seksi në rrjetë, vërshojnë komentet

Ata kanë qenë një nga çiftet më të mira të showbizit. Nora dhe Roberti u ndanë, por, në mediat shqiptare flitet akoma për raportin mes tyre. Këngëtarja bukuroshe së fundmi ka hedhur tri fotografi në Instagram ku shihet e veshur me të brendshme rrjetë dhe dukej shumë seksi. Kështu, këngëtarja...
Lajme

Thaçi e quan Kurtin kokëfortë që po i prish raportet me Amerikën

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi e ka quajtur kokëfortë kryeministrin e vendit, Albin Kurtin, të cilin e ka akuzuar për prishje të marrëdhënieve me Shtetet e Bashkuara të Amerikës, raporton Gazeta Express. Thaçi ka shkruar se mungesa e veprimeve dhe e vendimeve të mençura, e ka thelluar izolimin e Kosovës...
ShowBiz

Arbenita e nxjerr gjoksin, pak vend për imagjinatë

Arbenita Ismajli njihet për format trupore që ka, e të cilat i ka për mrekulli. Kështu, ajo vazhdon të jetë e suksesshme në profesionin e saj, shkruan Indeksonline. Së fundi ajo ndau disa fotografi, ku kishte veshur një bluzë të bardhë, por e tërë vëmendja shkoi te gjoksi i saj,...
Lajme

Edhe Italia e mbështet publikisht Kurtin

Edhe Italia e mbështet publikisht Kurtin Ambasada italiane në Prishtinë, e ka mirëpritur vendimin e kryeministrit të Kosovës, Albin Kurtit, që të hiqet taksa për lëndën e parë që importohet nga Serbia, raporton Gazeta Express. Ambasadori italian në Kosovë, Nicola Orlando, ka shkruar në Twitter se pajtohen me deklaratën e...
1 2 3 294
Page 1 of 294