Lajme

Këto janë pamjet nga rrahja në Kuvendin komunal të Skenderajt

Një përleshje fizike mes shumë asamblistëve e drejtorëve komunalë ka ndodhur sot në kuvendin e Skenderajt. Gazeta Express ka siguruar pamjet nga përleshja. Express raportoi para pak qasteve se në kuvendin komunal të Skenderajt ka ndodhur një përleshje ku janë përfshirë shumë zyrtarë komunalë. "Dy nga ata që ishin në...
Interesante

Babai i bën vajzës lapidar varri në formë iPhone

Një lapidar gjigant në formë iPhone, u shfaq në varrezat e Ufa, në Rusi. Ndërsa si screensaver, qëndron fotografia e një vajze e cila u nda nga jeta në moshën 25-vjeçare. Vajza me emrin Rita Shameeva, u nda nga jeta në vitin 2016, por siç thonë banorët e zonës, lapidari...
Lajme

Vdes veterani i luftës së UÇK-së, Skënder Krasniqi – Plaku

Komuna e Malisheves ka njoftuar se ka ndërruar jetë veterani i luftës së UÇK-së, Skënder Krasniqi, i njohur si “Plaku”. Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, përmes një postimi ka shprehur ngushëllimet me rastin e vdekjes së tij. Sipas Haradinajt, Krasniqi ishte një luftëtar i gatshëm për sakrificë dhe shembulli i...
Lajme

Thaçi: I am very proud që e kam udhëheq UÇK-në

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se ndjehet shumë krenar që ka udhëhequr me Ushtrinë Çlirimtare të Kosovës, kur është pyetur se a frikësohet nga Gjykata Speciale. “Unë tash e tri dekada ballafaqohem me Serbinë. I am very proud (jam shumë krenar) që e kam udhëheq UÇK-në”, ka thënë...
Lajme

Hahn i fton qytetarët e Maqedonisë të votojnë në referendum

Komisionari për zgjerim i Bashkimit Evropian, Johannes Hahn, kërkoi nga qytetarët e Maqedonisë që të mos e bojkotojnë referendumin për, siç tha, të ardhmen e vendit. "Mendoj se njerëzit duhet t'i shfrytëzojnë mundësitë që kanë. Jam thellësisht i bindur se është obligim i udhëheqësve politikë që të bëjnë thirrje te...
Lajme

Kështu i plaçkitnin dhe i digjnin serbët shtëpitë e shqiptarëve

Lufta e fundit në Kosovë ishte një konflikt i armatosur që nisi në shkurt të vitit 1998, pas sulmit jugosllav në fshatrat Likoshan dhe Qirez në Drenicë. Kjo luftë, që u zhvillua mes forcave të Jugosllavisë dhe Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, më vonë edhe me ndihmën ajrore nga NATO, zgjati...
1 3 321 3 322 3 323 3 324 3 325 3 329
Page 3323 of 3329