Lajme

Presidenti Thaçi “kërcënon” me shkarkim Kryeministrin Haradinaj!

Presidenti i shtetit Hashim Thaçi, ka kërcënuar me shkarkim Kryeministrin Ramush Haradinaj, për shkak të qëndrimeve të tij kundër idesë për korrigjim kufijsh me Serbinë. Thaçi, përmes një konference për media ka kërkuar nga Haradinaj, që të “korrigjojë” siç është shprehur ai, qëndrimin karshi dialogut me Serbinë, në fazën përfundimtare....
Lajme

Kamenica u dhuron fermerëve 20 makina mjelëse

Kryetari i Kamenicës, Qëndron Kastrati përmes një postimi në Facebook ka bërë të ditur se është bërë shpërndarja e 20 makinave mjelëse për fermerët që merren me blegtori. Ai ka shkruar se kjo është bërë në bashkëpunim me Drejtorin për Bujqësi, Pylltari dhe Zhvillim Rural, Naim Arifi dhe përfaqësuesen e...
Lajme

Në fshatin Slivovë të Ferizajt nesër varroset Ibrahim Rexhepi

Nesër në fshatin Slivovë të Ferizajt, varroset gazetari i fushës së ekonomisë, Ibrahim Rexhepi. “Pas një përballje të shkurtër me sëmundjen e leukemisë, sot babai im, Ibrahim Rexhepi ndërroi jetë. Varrimi i të ndjerit bëhet nesër më 9 tetor, me vaktin e Ikindisë, në orën 16:00, në fshatin Slivovë”, thuhet...
Lajme

Merret vendimi përfundimtar për rastin e Aulon Zekës

Në Gjykatën Themelore të Prishtinës, Departamenti për të Mitur sot është mbajtur fjala përfundimtare e palëve, në rastin e Aulon Zekës. Avokati i palës së dëmtuar, Skender Musa i ka thënë Klan Kosovës se ka kërkuar dënim maksimal sa i përket këtij rasti. Sipas tij, dënimin maksimal e parasheh edhe...
Lajme

Njihuni me vajzën kosovare që u bë këshilltare e presidentes kroate!

Gentiana Fana është vetëm njëra nga vajzat shqiptare që po korrin suksese në botë. Ndryshe nga të tjerët ajo shërben si anëtare e këshillit rinor në zyrën e presidentes së Kroacisë, Kolinda Grabar Kitaroviq, raporton “zëri.info”. Gentiana është 24-vjeçare me prejardhje nga Komuna e Drenasit. Ajo në Kroaci së bashku...
1 3 219 3 220 3 221 3 222 3 223 3 249
Page 3221 of 3249