Evropa
Biznes

Alarmi që vjen nga Europa, kjo gjë tregon çartë se shqipëtarët nuk i kanë punët mirë

Komisioni Europian, në raportin e tremujorit të tretë për ecurinë e vendeve kandidate dhe potenciale kandidate ka bërë një analizë të ecurisë së ekonomisë shqiptare, ku ka konstatuar se investimet po ngadalësohen, duke reflektuar përfundimin e projekteve të mëdha energjetike. Ndërsa rritja në pjesën e parë të vitit u nxit...
Biznes

Super Viva reklamon puntoret femra për të tërhequr klientë

Super Viva, ka gjetur një formë tjetër për të tërhequr klientë, shkruan Gazeta NewBorn. Tani reklamon puntoret femra, duke tentuar që të ketë më shumë shitje. Së paku këtë e kemi parë në postimin e fundit të tyre. Jemi mësuar që marketet të reklamojnë oferta zbritje çmimesh, ose arritje e...
Sporti

Brenda dhomës së Khabib – si ndjehej para ndeshjes me McGregor?

Tifozët e UFC-së arritën të shohin reagimin e menjëhershëm nga dhoma e zhveshjes së Khabib Nurmagomedov pasi triumfit ndaj Conor McGregor në Las Vegas. Luftëtari nga Dagastani shihet duke hyrë në T-Mobile Arena dhe duke u përgatitur për ndeshjen ndërsa stafi i tij e motivonte vazhdimisht, transmeton Periskopi. Njëri nga...
Op/Ed

Gratë, njëherë e përgjithmonë duhet me heqë dorë prej arit, dallamave, dimijave, e këtyre broçkullave tjera të zbukurimit

Shkruan: Zana Avdiu “Gratë, njëherë e përgjithmonë duhet me heqë dorë prej arit, dallamave, dimijave, e këtyre broçkullave tjera te zbukurimit. Secila grua duhet të dalë prej moçalit në të cilin gjendet. Ka ardh koha me kuptu secila grua, që ajo nuk është objekt zbukurimi, seksi e prodhimi. Ndaloni ti...
1 2 881 2 882 2 883 2 884 2 885 2 915
Page 2883 of 2915