Lajme

Vdes kryetari i kësaj komune, vuante një sëmundje e rëndë

Ka ndërruar jetë kryetari i Komunës së Dibrës, Ruzhdi Lata. Ai disa muaj ka qenë në gjendje të rëndë shëndetësore. Lata ishte i shtruar në Spitalin Klinik të Shkupit në repartin e Transfuziologjisë dhe vuante nga një sëmundje e rëndë. Ai në spitalin e Shkupit u transferua pas ardhjes nga...
Lajme

Protestuesit në Francë mposhtin policinë, hyjnë në Pallatin Elysee

Policia në Paris po përdor gaz lotsjellës për të shpëndarë protestuesit. Por protestuesit kanë arritur që të çajnë kordonin e policisë dhe të futen në Pallatin Elysee. Kjo është fundjava e dytë që francezët protestojnë kundër rritjes së çmimit të naftës. Rreth 280.000 vetë morën pjesë në protestat që nisën...
Lajme

Urdhërohet heqja e billbordeve me fotografi të Kryeministrit Haradinaj

Pak ditë pasi Qeveria mori vendim për vënien e taksës 100 për qind ndaj produkteve serbe, në pikat kryesore të kryeqytetit u vendosën billborde gjigante ku falënderohej kryeministri Ramush Haradinaj. Pankartat që dukeshin se papritmas filluan zgjedhjet nuk dihet se kush i vendosi. Zyra e Kryeministrit distancohet nga to, duke...
Lajme

Zhduket një grua

Një grua nga komuna e Shtimës është zhdukur qysh para katër ditëve dhe ende nuk dihet për fatin e saj. Familjarët e kanë njoftuar edhe policinë për rastin në fjalë. “Ankuesi shqiptar, ka informuar se bashkëshortja e tij ka dalë nga shtëpia dhe nuk dihet vendndodhja e saj”, njofton zyra...
Lajme

Largohet nga puna komentatori pro-serb i Televizionit Shqiptar

Prej disa muajsh nuk e kemi dëgjuar të komentojë më ndeshje në Televizionin Publik Shqiptar. Kostandin Grillo është larguar nga puna nga kryeredaktori Pano Xhixho, të cilin e cilëson thjesht si një “notar” të mirë. Në një intervistë të dhënë për ‘Alpetnews’, ai ka një mesazh të drejtpërdrejtë për Xhixhon....
ShowBiz

Gold AG për Halil Kastratin: S’e kam veç shok, e kam vëlla

Reperi i njohur Gold AG ka paralajmëruar se më 27 nëntor do të publikojë bashkëpunimin e tij më të ri me Shkelzen Jetishin. Bëhet fjalë për një këngë të re të titulluar “Gjakova”, e cila i dedikohet qytetit të Gjakovës. https://www.instagram.com/p/BqiiHcYA6K8/ Ndërkohë, reperi nga Presheva vazhdon të jetë aktiv dhe...
1 2 754 2 755 2 756 2 757 2 758 2 913
Page 2756 of 2913