Lajme

Premtimi i Moghetinit, se pas Demarkacionit hiqen vizat për kosovarët!

Shefja për Politikë të Jashtme e Bashkimit Europian, Federica Mogherini, për më shumë se një vit më parë ishte shfaqur në humor të mirë gjatë një takimi me kryeministritn e athershëm të Kosovës, Isa Mustafën. Madje Mogherini kishte deklaruar se nëse deputetët e Kuvendit të Kosovës ratifikojnë marrëveshjen e kufirit...
Lajme

Kurti: Haradinaj, Veseli dhe Hoxha duhet të japin dorëheqje

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, ka thënë se sot Johannes Hahn u bë zyrtari i parë më i lartë i BE që ka përmend datë për liberalizim të vizave. Duke komentuar vizitën e Hahn në Prishtinë, Kurti ka thënë se Kryeministri, Kryeparlamentari dhe Ministrja e Integrimeve, duhet të japin dorëheqje. “Komisionari...
Lajme

Paralajmëron ish-ambasadori: Së shpejti do t’ia shohim tymin

Ish-ambasadori, Lulzim Peci, përmes një postimi në Facebook, ka thënë se politika e BE-së “Serbia e para”, është duke e destabilizuar rajonin, dhe së shpejti do t’ia shohim tymin. Sipas tij, njëjtë BE-ja veproi edhe në fillim të krizës jugosllave, përcjell “Bota sot” Ai ka thënë se në krejt ketë...
Lajme

Sinani: Taksa 100% nuk duhet te hiqet per Vizat!

Anëtari i këshillit të përgjithshëm të NISMA's, Resul Sinani, përmes një postimi në profilin e tij në facebook ka thënë se taksa prej 100 për qind e ndaj Serbisë nuk duhet të hiqet edhe sikur në këmbim të saj do të ndodhte liberalizimi i vizave për Kosovën. Ja postimi i...
Interesante

Gjenden monedha ari të vjetra 900 vjet në Izrael

Një koleksion me monedha ari, që besohet se ishin fshehur para 900 viteve, është zbuluar nga arkeologët në qytetin antik izraelit të Cesareas. Monedhat e rralla u gjetën të fshehura në një enë bronzi që ndodhej mes gurëve të një pusi të thellë. Grumbulli i 24 monedhave duket se është...
1 2 721 2 722 2 723 2 724 2 725 2 913
Page 2723 of 2913