Lajme

“Po flasim ndaj BE-së sikur kemi prodhuar bombë atomike, kështu s’mund të shkojmë as në Komoran e lëre në Bruksel”

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Nismas Socialdemokrate, Milaim Zeka, ka thënë se deklaratat e komisionerit Johannes Hahn për çështjen e liberalizimit ishin të pritshme. Ai më tej përmes facebook ka theksuar se fajtor për gjendjen e krijuar dhe për mosheqjen e vizave për Kosovën është vet e...
Lajme

Abdixhiku numëron dështimet e Kosovës në një vit

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, ka përpiluar një listë me dështimet e Kosovës brenda këtij viti. Ka përmendur, ndër të tjera, dështimin në liberalizimin e vizave, dështimin për anëtarësimin e Kosovës në Interpol dhe dëmshpërblimin e madh për Bechtel-Enka. “Pra, për...
Lajme

Harandinaj: I thash Hanhit, ‘jemi shtet dhe ne vendosim për vete’

Kryeministri Ramush Haradinaj në një intervistë që është duke e dhënë në Klan Kosova, ka deklaruar si e ka thënë komisionerit Europian për Politika të Fqinjësisë dhe Negociata të Zgjerimit, Johannes Hahn, se Kosova është shtet dhe vendos për vete. " I kam treguar Hahnit që taksa nuk do të...
Lajme

Veseli: Kosova sot është Zvicër për Ballkanin

Kreu i Kuvendit të Kosovës, njëherësh kryetar i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, e ka krahasuar sot Kosovën me një shtet të fuqishëm perëndimor. Veseli ka thënë në emisionin “Pressing”, në televizionin T7, se “Kosova sot është Zvicër për Ballkanin”. Por, vetëm pak sekonda më pas, ai ka numëruar...
Lajme

Jo vetëm taksa, Haradinaj paralajmëron ‘goditjen’ e radhës që do t’i bëjë Serbisë

Pas taksës fillimisht prej 10% për produktet serbe dhe tash 100%, kryeministri Ramush Haradinaj, ka paralajmëruar edhe veprimin tjetër që mund të ndërmerret karshi Serbisë. “Ajo që kemi bërë ne është gjëja më normale e mundshme. Taksa është instrument, është përdorur edhe nga presidenti i SHBA-së, Donald Trump, është instrument...
1 2 720 2 721 2 722 2 723 2 724 2 913
Page 2722 of 2913