Auto

Volkswagen ka blerë bateri për 50 milionë vetura elektrike

Tashmë pothuajse të gjithë janë njoftuar me planet e mëdha të Volkswagen në lidhje me veturat elektrike, por një raport i ri sjell lajme befasuese për entuziastët e këtyre veturave. Sipas shefit të VW Group, Herbert Diess, kompania është e gatshme të përballoj prodhimin e 50 milionë automjeteve elektrike. Ai...
Lajme

Nesër mjegull në mëngjes, me diell gjatë ditës

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, mbi vendin tonë edhe nesër (e martë) do të mbajë mot kryesisht me diell dhe mjegull në orët e para të mëngjesit. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -1 deri 0 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 15-17 gradë Celsius, përcjell...
Lajme

Pse orët Rolex janë kaq të shtrenjta?

Orët Rolex janë disa nga orët më të njohura por njëkohësisht edhe më të kërkuarat në botë. Vitin e kaluar, një orë e markës Vintage Rolex Daytona u shit në ankand për vetëm 17.8 milion dollar. Cara Barrett, redaktore në Hodinkee, na shpjegon faktin se pse orët Rolex janë kaq...
Lajme

Këto do të jenë temperaturat nesër në Kosovë

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, edhe nesër në Kosovë do të mbajë mot kryesisht i ngjashëm, me diell dhe mjegull në orët e para të mëngjesit. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -1 deri 0 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 15-17 gradë Celsius. Shtypja atmosferike...
1 2 532 2 533 2 534 2 535 2 536 2 644
Page 2534 of 2644