Tech

Google Chrome vjen me ridizajnim të plotë në shtator

I bërë në dispozicion për zhvilluesit dhe kanalet beta në korrik, ridizajnimi nga Google i shfletuesit më të popullarizuar në botë Chrome, po vihet në dispozicion për të gjithë duke nisur në fillim të muajit të ardhshëm. Duke filluar që nga 4 shtatori, “Chrome Browser do të ketë një dizajn...
Tech

Tani mund të aplikoni për të marrë simbolin e verifikimit në Instagram

Kompania sapo ka prezantuar një trio të tipareve të reja të dizajnuara për të bërë Instagram një vend përgjithësisht më të sigurtë dhe më autentik për përdorim. Dhe për herë të parë platforma tani ofron përdoruesve një mënyrë të drejtpërdrejtë për të kërkuar verifikim e llogarisë, raporton TechCrunch. Në Instagram,...
Lajme

Sony lanson telefonin e ri, Xperia XZ3

Sony ka njoftuar telefonin e tretë të tyre të vitit në IFA 2018, Xperia XZ3. Telefoni pason paraardhësin Xperia XZ2 dhe sjell me vete një dizajn të rifreskuar me një ekran OLED të lakuar, njofton Pocket Lint. Xperia XZ3 ka një ekran 6 inç me rezolucion Quad HD +, duke...
Shëndeti

Këtë helm e pini çdo ditë – nuk e dini se sa ai ju vret

Është e pabesueshme se sa vështirë janë të rrënjosura shprehitë, madje edhe kur e dimë që janë të këqija. Shumica e njerëzve nuk e dinë se cilat janë ato pasoja negative të konsumimit të pijeve të gazuara për shëndetin. Sipas hulumtimeve shkencore, ja çfarë efekte negative kanë këto helme në...
Shëndeti

10 gjëra, të cilat duhet t’i dini për vitaminat

Ekzistojnë të dhëna në lidhje me vitaminat, të cilat duhet t'i dini para se të filloni t'i përdorni. Këto janë dhjetë më themeloret. Temperatura Nëse në frigorifer gjenden përbërës, të cilët përmbajnë vajra, acide yndyrore ose probiotikë dhe, nëse vitaminat qëndrojnë për një kohë më të gjatë pranë tyre, do...
Shëndeti

Taktika të çuditshme për dobësim që vërtet funksionojnë

Humbja e kilogramëve nuk është aspak punë e lehtë, ndërsa interneti është i mbushur me lloje të ndryshme të këshillave dhe “këshilla” se si ta fitoni këtë luftë, që për shumë njerëz është luftë e përhershme. Dhe derisa shumica e udhëzimeve për t’u dobësuar kryesisht janë shumë të ngjashme (me...
Shëndeti

Mjekët paralajmërojnë për rreziqet e kuletave të pista

Mbi 90 për qind e kuletave përmbajnë baktere, teksa femrat janë më të prira të ketë kuleta të papastra. Hulumtuesit zbulojnë se femrat i kanë më të papastra kuletat, sepse i lënë në tualet dhe kuzhinë, derisa meshkujt i mbajnë zakonisht në xhep, transmeton Telegrafi. “Kuletat dhe çantat, janë një...
Auto

Tesla kërcënohet nga ‘Kalashnikovi’ rus

Sikur mos të ketë telashe me kompaninë, Elon Musk merr edhe një kërcënim nga Rusia. Brenda një kohe të shkurtër, Tesla do të ketë konkurrencë të madhe nga segmenti i makinave EV që vijnë prej Jaguar I-Pace, Audi e-tron dhe Mercedes-Benz EQC, që të gjitha këto do lansohen së bashku...
Auto

Shtatë modelet më të mira që u prezantuan në Monterey Car Week

Këto janë shtatë modelet e reja, më të mira që u prezantuan në këtë panair Monterey Car Week, është një prej organizimeve më të përmbushura për automobilizëm, ku për shtatë ditë, ka aktivitete që kanë të bëjnë vetëm me vetura, transmeton Telegrafi. Derisa shumica e prodhuesve i prezantuan super-makinat e...
Auto

Project Gold nuk i lejohet vozitja në rrugë

Fajin për këtë e kanë ligjet për emetimin e gazrave, si dhe normat e zhurmës së lejuar Porsche e ka lansuar në Pebble Beach versionin Project Gold, që është përpunim i gjeneratës 933 për Shekullin XIX, transmeton Telegrafi. Me përpunim e stilit të vjetër të eksterierit, ngjyrën e arit, motorin...
Page 2527 of 2530