Sporti

Sot përballje gjigantesh. Shqiptari përballë francezit në boks

Boksieri shqiptar i cili jeton në Gjermani, Xhek Paskali sot e (shtune) do të përballët me boksierin Joseph Mulema, i cili është francez, shkruan AlbanienShow Kjo përballje do të zhvillohet në “EWS Arena Göppingen” nga ora 21:00 në Gjermani,interesimi për këtë duel është shumë i madh. Xhek Pasaklin llogaritet si...
Lajme

Të vdekurit në aksidentin e Mramorit janë nga Gjilani

Vendi është tronditur nga një aksident i ndodhur në orët e pasdites në fshatin Mramor. Nga ky aksident kanë mbetur të vdekur tre persona. Kryetari i komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri ka treguar se të vdekurit janë nga Gjilani. Ai me këtë rast ka shprehur ngushëllime për familjen që ka...
Lajme

Dalin fotot: Këta janë tre personat që humbën jetën sonte

Agron Shala, i moshës 22 vjeçare është personi i cili vdiq sot si pasojë e aksidentit tragjik në magjistralen Prishtinë-Gjilan, saktësisht në fshatin Mramor. Përveç Agronit, edhe dy persona tjerë humbën jetë ndërsa katër të tjerë janë të lënduar të cilët po marrin tretman mjekësorë në QKUK. Indeksonline ua sjellë...
Lajme

Mësohet mosha e viktimave të aksidentit në Mramor

Agron Shala 22 vjeçar, Arife Shala 88 vjeçare dhe Elfete Rashiti 65 vjeçare janë viktimat e aksidentit në Mramor. Nga ky aksident tragjik me lëndime serioze ka mbetur edhe Osman Shala, 65 vjeçar që është në gjendje kritike, mëson Indeksonline. Trupat e viktimave janë dërguar para pak minutash në Institutin...
Lajme

Haradinaj: Po luhet me ndjenjat e shqiptarëve të Luginës

Sonte i ftuar në “Blic Interview” me Astrit Gashin, është ish- luftëtari i dalluar i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, dhe aktualisht deputeti i Kuvendit të Kosovës, Daut Haradinaj. Duke folur për idenë e shkëmbimit të territoreve, ai ka thënë se po luhet me ndjenjat e qytetarëve të Luginës së Preshevës....
Lajme

Ambasada turke: Gjendja e ambasadores Kiliç është stabile

Gjendja e ambasadores turke, Kivilcim Kiliç, është stabile pas aksidentit ku u përfshi eskorta e saj në fshatin Slivovë të Gjilanit. Ajo tashmë ka marrë trajtimin e duhur mjekësor. Këtë e ka konfirmuar për Klan Kosovën, Ambasada e Turqisë në Kosovë. Ndryshe nga ky aksident kanë ndërruar jetë tre persona...
1 2 517 2 518 2 519 2 520 2 521 2 643
Page 2519 of 2643