Lajme

Familjarët: Eskorta e ambasadores i vrau katër veta

Familjarët fajësojnë eskortën e ambasadores turke si shkaktar të aksidentit. Elfete Rashiti, 65 vjeçarja e aksidentuar mbrëmë në Mramor, u varros sot në varrezat e qytetit të Gjilanit. Të pranishëm aty janë edhe kryeministri Ramush Haradinaj, ministri Pal Lekaj e të tjerë. Në bisedimet e tyre me familjarë të të...
Lajme

Vetëvendosje: A është Shpend Ahmeti aksionar në Albi Mall?

Lëvizja Vetëvendosje ka akuzuar sërish kryetarin e Prishtinës, Shpend Ahmeti, se po lejon ndërtime pa leje në kryeqytet për përfitime të veta. Anëtari i kryesisë së VV-së, Arbër Vokrri, në një konferencë për medie ka thënë se pjesa shtesë e kompanisë Albi Mall është ndërtuar pa leje dhe se Ahmeti...
Lajme

Kryeministri në Bondsteel: SHBA, sinonim i sigurisë në Kosovë

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, sot mori pjesë në ceremoninë e ndërrimit të komandës në kampin 'Bondsteel', nga Koloneli Nick Duchic tek Kolonel Roy Macaraeg. “ShBA, NATO, KFOR dhe ‘Bondsteel’ janë sinonime të paqes e sigurisë dhe do të jenë përherë të mirëpritura në vendin tonë”, ka shkruar Haradinaj në...
Lajme

Flasin familjarët e viktimave të aksidentit të mbrëmshëm

Në aksidentin që ndodhi dje në rrugën Prishtinë- Gjilan, gjegjësisht në fshatin Mramor humbën jetën katër persona kurse katër të tjerë janë lënduar, në mesin e tyre edhe ambasadorja turke Kivilcim Kiliç. Viktimat janë Agron Shala, 22 vjeç, Arife Shala, 88 vjeç dhe Elfete Rashiti, 65 vjeç. Ekipi i portalit...
Lajme

Pamje të bukura të borës në Bogë

Mëngjesin e sotëm, Bogën e ka mbuluar bora. Përveç në Bogë, borë ka rënë edhe në fshatin Zatriq të Komunës së Rahovecit. Se gjatë vikendit do të bie borë, e kishte paralajmëruar edhe Instituti Hidrometeorlogjik i Kosovës. E mëngjesin e sotëm, bora e ka mbuluar edhe Bogën. Sipas institutit, vranësirat...
1 2 516 2 517 2 518 2 519 2 520 2 644
Page 2518 of 2644