Lajme

Kusari- Lila bënë thirrje: Taksa ndaj Serbisë mos të pezullohet!

Deputetja e Kuvendit të Kosovës, Mimoza Kusari- Lila ka komentuar takimin e përfaqësuesve të Kosovës në Bruksel me BE-në. Nga ana e saj, Kusari-Lila ka thënë se taksa 100% ndaj mallrave serbe nuk duhet të pezullohet dhe se nuk do të kishte rëndësi njohja e Serbisë ndaj Kosovës, por normalizimi...
Lajme

Lutfi Haziri ka disa fjalë për Haradinajn, pas përplasjeve me Mogherinin

Sot është anuluar konferenca midis delegacionit kosovar të udhëhequr nga kryeministri Ramush Haradinaj dhe zyrtarëve të lartë të BashkimitEuropian, pas një përplasje të ashpër mes Haradinajt dhe Mogherinit, njofton Klan Kosova. Lidhur me këtë nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri, ka thënë që nuk ka qenë nevoja të anulohet kjo mbledhje...
Lajme

Sinani: BE’ja shumëftyrëshe dhe cinike në raport me Kosovën

Anëtari i këshillit të përgjithshëm të NISMA’s, Resul Sinani, përmes një postimi në profilin e tij në facebook ka mbështetur qendrimet e Qeverisë së Kosovës gjatë takimit të sotëm me përfaqësuesen e BE-së, Federica Mogherini. Sinani në postimim e tij ka thënë se nëse shtetet e BE-së nuk janë unike...
Lajme

Pas takimit në Bruksel, BE-ja flet për liberalizimin e vizave për Kosovën

Bashkimi Evropian ka thënë se vendimi për liberalizimin e vizave për Kosovën momentalisht është duke u shqyrtuar në Këshillin dhe Parlamentin Evropian. Pas takimit mes delegacionit të BE-së dhe delegacionit të Qeverisë së Kosovës të kryesuar nga kryeministri Ramush Haradinaj, BE nuk ka dhënë asnjë premtim për liberalizimin e vizave....
1 2 515 2 516 2 517 2 518 2 519 2 756
Page 2517 of 2756