Lajme

Gazeta spanjolle “El Mundo” bën thirrje për njohjen e Kosovës nga Spanja

Qeveritë e njëpasnjëshme spanjolle, pavarësisht përkatësisë së tyre politike, e kanë trajtuar çështjen e Kosovës nga prizmi i ngushtë i Katalonias. Rezultati i kësaj ka qenë kundërshtimi i menjëhershëm i njohjes së shtetit kosovar, i cili u lind nga shpërbërja e Jugosllavisë, intervenimi i NATO-s në vitin 1999 dhe shpallja...
Lajme

Albi Mall reagon ndaj deklaratave të Vetëvendosjes

Kompania Albi Mall ka reaguar pas deklaratave të Lëvizjes Vetëvendosje, ku dy figura nga kjo parti, shtruan dilema se mos kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti është aksionar aty, dhe se kjo kompani nuk ka leje ndërtimi. Albi Mall, përmes një komunikate për media, thotë se janë kompani e biznes familjar...
Lajme

E dhimbshme: U jepet lamtumira e fundit të aksidentuarve në Mramor

Janë varrosur sot personat që u aksidentuan dy ditë më parë në magjistralen Prishtinë-Gjilan, në Mramor. I pranishëm ishte edhe nënkryetari i Prishtinës, Selim Pacolli. Po ashtu familjarë, miq dhe një numër i madh qytetarësh ishin në varrezat e fshatit Ponesh të Gjilanit për t’iu dhënë lamtumirën e fundit tre...
Shëndeti

Çfarë ndodh me femrën pas operacionit cezarian?!

Ashtu sic do nënë e re me siguri do të ndiheni euforike nga ardhja në jetë e qënies aq të dashur për ju, tashmë do të keni beben tuaj në krah. Përveç kësaj do të përballeni edhe me ndryshimet e para pas lindjes, ndër të cilat janë fryrja e gjinjve,...
Sporti

Ky ishte momenti kur Krasniqi ia bën ”bajat” boksin Landaetas

Haxhi Krasniqi arriti që mbrëmë ta mbrojë titullin e kategorisë, EBU. Boksieri shqiptar ia doli ta mposhtë Ronny Landaetan në meçin e zhvilluar mbrëmë. Pas 12 raundeve, Krasniqi u vlerësua si boksier më i fortë në këtë përballje, duke fituar me vendimin e gjyqtarëve, transmmeton IndeksOnline. Krasniqi ishte dukshëm boksier...
Sporti

Mërgim Mavraj sherr me gazetaren e TVSH-së

Mërgim Mavraj është kapur me gazetaren e RTSH, Hygerta Sako gjatë lidhjes direkte për emisionin “Ëndërr kuqezi”. E gjitha nisi pas komentit të kartonit të kuq të bërë nga gazetarja. Hygerta Sako: Ju e dini që ajo goditje me kokë ishte e dënueshme apo jo? Mavraj: Ku e pe ti...
Lajme

Loja e luftës që rrezikoi ta ndizte Luftën e Tretë Botërore

Më 7 nëntor 1983, rreth 100 oficerë të lartë ushtarakë u mblodhën në selinë e NATO-s në Bruksel për ta “zhvilluar” Luftën e Tretë Botërore. Simulimi vjetor, i njohur si “Shigjetari i shkathtë”, ndodhi në fund të një manovre konvencionale të përmasave të mëdha - “Mësymja e Vjeshtës” - në...
Lajme

Mediat serbe: Nëse Kosova hyn në INTERPOL, në listën e arrestimeve do ta ketë gjeneralin Dikoviq

Nëse Kosova anëtarësohet në INTERPOL, në listën e personave ndaj të cilëve do të lëshojë urdhërarrest Kosova do të gjendet ish ish-shefi i Shtabit të Përgjithshëm të Ushtrisë Serbe, gjenerali Lubisha Dikoviq, kështu citon gazeta beogradase “Blic”, përcjell Klan Kosova. Duke u thirrur në burime diplomatike nga Prishtina, gazeta serbe...
1 2 513 2 514 2 515 2 516 2 517 2 647
Page 2515 of 2647