Lajme

Përfundon takimi partnerëve të koalicionit, taksa nuk do të hiqet

Për më shumë se dy orë kanë diskutuar katër partnerët e koalicionit qeverisës, Ramush Haradinaj, Kadri Veseli, Fatmir Limaj e Behgjet Pacolli. Burimet e Indeksonline brenda takimit kanë thënë se liderët kanë vendosur që të mos e heqin taksen 100% ndaj produkteve serbe dhe atyre nga Bosnja. Po ashtu liderët...
Lajme

Temperaturat ekstreme në SHBA, ngrihet liqeni i Michigan-it

Pjesa më e madhe e territorit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës është goditur nga i ftohti polar dhe temperatura që shkojnë deri -51 gradë celsius. Moti i keq në veri të SHBA-së ka shkaktuar probleme në rrugë dhe në transportin publik, ndërsa dy persona kanë humbur jetën. Vorbulla polare...
Lajme

Edhe një zv/ministër i shtohet Qeverisë së Kosovës

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka nxjerr vendim për emërimin edhe të një zv/ministri, raporton Indeksonline. Besnik Berisha nga Ferizaj është emëruar zv/ministër në Ministrinë e Punës dhe Mirëqenies Sociale. Berisha është kryetar i degës së Nismas Socialdemokrate në Ferizaj ndërsa që nga 29 janari është edhe zv.ministër në MPMS...
Op/Ed

A e dinë z.Thaci?

Shkruan: Muhamet Kelmendi Z. Hashim Thacit po i ngutet ndarja e Kosovës, gjë që po kritikon me një gjuhë shumë jo politike, kryesisht njerëzit e Qeverisë Haradinaj. Lufta e Z.Thaci është pa parime dhe tërësisht kundërkushtetuese. Kjo, për faktin se po shkelen dhe po injorohen tërësisht organet e shtetit, sikundër...
1 2 512 2 513 2 514 2 515 2 516 2 915
Page 2514 of 2915