Lajme

71 të vdekur dhe 1 000 të zhdukur pas zjarreve në Kaliforni

Arriti në 71 numri i përgjithshëm i viktimave pas zjarreve shkatërrimtare që kanë përfshirë prej ditësh Kaliforninë, njoftuan sot autoritetet përgjegjëse lokale. Ndërkohë, numri i të zhdukurve ka arritur në rreth 1 000 persona. Pritet që presidenti amerikan, Donald Trump të vizitojë zonat e prekura nga zjarret. Pritet që presidenti...
Lajme

Gazetari anglez thote: Jam lodhur nga shpifjet për muslimanët!

Javë më parë, gazetari i gazetës më tirazh më të madh në Angli ‘Daily Star’, në një letër që publikoi në gazetën The Guardian njoftonte dorëheqjen e tij nga gazeta për shkak se ishte lodhur nga shpifja dhe sajimi i lajmeve kundër fesë islame dhe muslimanëve. Richard Peppiatt në letrën...
Auto

G-Power zbulon M5-shin e ri me 800 kuajfuqi

Kompania e njohur G-Power, njofton se për modelin M5 (F90) të BMW-së ofron tri paketa për përforcimin e motorit të këtij modeli (4.4-litër Twin Turbo V8). Paketa e parë ‘G-Power Stage 1’ përfshinë përforcimin e M5-shit në 700 kuajfuqi, ‘Stage 2’ në 750 kuajfuqi dhe ‘Stage 3’ në 800 kuajfuqi,...
Sporti

Heidi Lushtaku, gjithmonë në krah të Robin Krasniqit

Haxhi ‘Robin’ Krasniqi e ka mbrojtur titullin e kampionit të Evropës në kategorinë super të mesme në boksin profesionist (EBU) përballë kundërshtarit të tij, Ronny Landaeta. Ndërsa për ta mbështetur boksierin nga Kosova, gjatë gjithë kohës i ka qëndruar pranë partnerja e tij, Heidi Lushtaku. https://www.instagram.com/p/BmJk-Jqg2nq/ Modelja e njohur ka...
Facebook
Lajme

Facebook ka fshirë 1.5 miliard llogari të rrejshme

Gjiganti “Facebook” ka fshirë vetëm sivjet rreth 1.5 miliard llogari të rreme, si dhe 1.2 miliard “spame”. Facebooku ka zbuluar këto shifra në Raportin e Standardeve të Komunitetit. Raporti tregon se si Facebooku është marrë me çështjet si lakuriqësia, gjuha e urrejtjes, propagandat terroriste, përmbajtjet grafike të dhunës dhe llogaritë...
Lajme

Dalin pamjet e arratisjes së Gruevskit

Mediat malazeze kanë publikuar pamjet e para të arratisjes së ish-kryeministrit maqedonas, Nikolla Gruevski. Më 11 nëntor ai kaloi nga Shqipëria drejt Malit të Zi me makinë diplomatike të ambasadës së Hungarisë në Tiranë. Në të njëjtën ditë, Gruevski udhëtoi drejt Serbisë, e prej këtej hyri në Hungari ku kërkoi...
Sporti

Robin Krasniqi turpëron Landaetan, e rrahë 12 ruande pa ndalur

Robin Krasniqi e ka mbrojtur titullin evropian në boksin profesionit në kategorinë e peshave super të mesme “EBU”, pasi e mundi me pikë boksierin nga Venezuela, Ronny Landaetan, në një meç mjaft të vështirë që zgjati 12 runde, transmeton Korrespodenti. Në të gjitha rundet, KKrasniqi fitoi me pikë pasi ishte...
1 2 512 2 513 2 514 2 515 2 516 2 644
Page 2514 of 2644