Lajme

Shkëmbimi i territoreve mund të ketë efekt negativ në Maqedoni dhe Bosnje

Komisionari i BE-së për Zgjerim, Johanes Hahn, ka thënë se çfarëdo zgjidhje që arrihet ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit nuk duhet që ta cenojë stabilitetin e rajonit të Ballkanit Perëndimor, transmeton Gazeta Express. Megjithatë në një intervistë për Radion Evropa e Lirë, Hahn nuk ka refuzuar propozimin për shkëmbim të territorit...
Biznes

Ngritën çmimet e duhanit, drurit dhe ilaçeve

Agjencia e Statistikave të Kosovës ka publikuar indeksin e çmimeve të importit për tremujorin e dytë të këtij viti, ku thuhet se gjatë kësaj kohe indeksi i tërësishëm i çmimeve të importit në Kosovë u ngrit për 0.9%, krahasuar me tre mujorin e parë të këtij viti. Sipas ASK-së, ngritje...
Lajme

Veseli tregon cilët sipas tij janë pro-rusë dhe pro-serbë

“Pro-rusë dhe pro-serbë janë të gjithë ata që tentojnë ta ndajnë Kosovën – popullin e Kosovës”, k a thënë kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, duke sqaruar se kë e mendoi foli për qarqet pro-ruse dhe pro-serbe. Në Zona B të Klan Kosovës ai ka deklaruar se do...
Fun

Ky djalë ka habitur të gjithë, kjo është arsyeja

Shumë prej nesh shkojmë në palestër për të mabjtur trupin në formë. Djali që do të shihni në videon më poshtë ka habitur të gjithë ata që e kanë parë. Mënyra se si kthen duart nga prapa ka habitur të gjithë shikuesit që e kanë parë këtë video....
Fun

E pabesueshme: Shikoni si e kapë peshkun kjo femër

Një video e publikuar në Facebook, tregon një mënyrë interesante të kapjes së peshkut. Në video, dy indoneziane shihen duke zënë peshk duke përdorur vetëm një kosh druri dhe duart. Gratë dëshmojnë se sa lehtë është të kapet peshku me këtë mënyrë interesante. Shiko videon me poshte:...
Shkencë

Policia do të jetë e aftë të lexojë kujtimet e viktimës pas vrasjes

Shkencëtarët zbuluan se kujtimet tona lënë shenja të qarta dhe unike gjenetike në trurin tonë. Deri te ky zbulim mahnitës kanë ardhur hulumtuesit e Universitetit Hebrenj të Jerusalemit, të cilët pohojnë se këta markerë gjenetikë mund të përdoren për të “zbuluar” shqetësimet pasi një person të ketë vdekur, shkruan Daily...
Shkencë

NASA trondit botën: Dielli nuk do të dalë më nga lindja

Mediat ndërkombëtare “Daily Mail” dhe “Huffington Post” kohë më parë kanë raportuar për të dhënat e nxjerra nga Agjencisë Kozmike Amerikane (NASA). Të dhënat tregojnë se dielli nuk do të lind më nga lindja, por nga perëndimi. Kjo do të ndodh si pasojë e dobësimit të polit magnetik dhe dita...
1 2 509 2 510 2 511 2 512 2 513 2 515
Page 2511 of 2515